Social

T FB

You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.

Results: Maadi

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

click a filter below to remove it
A Final
gold medal
DUNS strip DUNS
DUNS
Otago
Crew #1 DUNS
Coached by: Simon Smith
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
CHIL strip CHIL
CHIL
Wellington
Crew #1 CHIL
Coached by: Ella Pudney
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
IONA strip IONA
IONA
East Coast
Crew #1 IONA
Coached by: Ross Webb
  • Click to expand crew ⇨
 
BARA strip BARA
BARA
Auckland
Crew #1 BARA
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
  • Click to expand crew ⇨
 
CAMB strip CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Crew #1 CAMB
Coached by: Michele Munro
  • Click to expand crew ⇨
 
TRGG strip TRGG
TRGG
Waikato/BoP
Crew #1 TRGG
Coached by: Andrew Ede
  • Click to expand crew ⇨
 
NCOG strip NCOG
NCOG
Marlborough
Crew #1 NCOG
Coached by: Hannah Starnes
  • Click to expand crew ⇨
 
MACL strip MACL
MACL
Auckland
Crew #1 MACL
Coached by: Tom Moore
  • Click to expand crew ⇨
B Final
 
STAN strip STAN
STAN
Canterbury
Crew #1 STAN
Coached by: Lisa Owen & Connor Fraher
  • Click to expand crew ⇨
 
ROSE strip ROSE
ROSE
Auckland
Crew #1 ROSE
Coached by: Ron Neighbour
  • Click to expand crew ⇨
 
TIMG strip TIMG
TIMG
Canterbury
Crew #1 TIMG
Coached by: Glen Patterson & John Harmon
  • Click to expand crew ⇨
 
GGHS strip GGHS
GGHS
East Coast
Crew #1 GGHS
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
  • Click to expand crew ⇨
 
CASH strip CASH
CASH
Canterbury
Crew #1 CASH
Coached by: Chris Everitt
  • Click to expand crew ⇨
 
STHI strip STHI
STHI
Otago
Crew #1 STHI
Coached by: James Haig & Riley Homan
  • Click to expand crew ⇨
 
HOWI strip HOWI
HOWI
Auckland
Crew #1 HOWI
Coached by: Keith Hibberd & Max Calvert
  • Click to expand crew ⇨
 
OTUM strip OTUM
OTUM
Waikato/BoP
Crew #1 OTUM
Coached by: Nick Hanna
  • Click to expand crew ⇨
C Final
 
CRAI strip CRAI
CRAI
Canterbury
Crew #1 CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
  • Click to expand crew ⇨
 
JHAR strip JHAR
JHAR
Southland
Crew #1 JHAR
Coached by: Kevin Flutey & Evan France
  • Click to expand crew ⇨
 
BTHC strip BTHC
BTHC
Waikato/BoP
Crew #1 BTHC
Coached by: Craig Bocock & Jean-Paul Lassale
  • Click to expand crew ⇨
 
VILL strip VILL
VILL
Canterbury
Crew #1 VILL
Coached by: Kevin Meates & Leon Barrowcliffe
  • Click to expand crew ⇨
 
ONSL strip ONSL
ONSL
Wellington
Crew #1 ONSL
Coached by: Brent Dunshea
  • Click to expand crew ⇨
 
KGCA strip KGCA
KGCA
Auckland
Crew #1 KGCA
Coached by: Ella Marr
  • Click to expand crew ⇨
 
WMEA strip WMEA
WMEA
Marlborough
Crew #1 WMEA
Coached by: Hannah Starnes
  • Click to expand crew ⇨
 
QMAR strip QMAR
QMAR
Wellington
Crew #1 QMAR
Coached by: Roy Pickard
  • Click to expand crew ⇨
D Final
 
DIOC strip DIOC
DIOC
Auckland
Crew #1 DIOC
Coached by: Ash Bright & Courtney McCormick
  • Click to expand crew ⇨
 
WEGC strip WEGC
WEGC
Wellington
Crew #1 WEGC
Coached by: Christie Davis
  • Click to expand crew ⇨
 
BARA strip BARA
BARA
Auckland
Crew #2 BARA
Coached by: Zoe Stevenson & Caspar Hammond
  • Click to expand crew ⇨
 
CGHS strip CGHS
CGHS
Canterbury
Crew #1 CGHS
Coached by: David Hatton & David Lindstrom
  • Click to expand crew ⇨
 
PUKE strip PUKE
PUKE
Auckland
Crew #1 PUKE
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
  • Click to expand crew ⇨
 
TAKA strip TAKA
TAKA
Auckland
Crew #1 TAKA
Coached by: Mike Tolhurst
  • Click to expand crew ⇨
 
ACGT strip ACGT
ACGT
Waikato/BoP
Crew #1 ACGT
Coached by: Jodi Tong
  • Click to expand crew ⇨
 
SPLH strip SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Crew #1 SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Ashlee Numa
  • Click to expand crew ⇨
E Final
 
CAMB strip CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Crew #2 CAMB
Coached by: Michele Munro
  • Click to expand crew ⇨
 
SHGN strip SHGN
SHGN
Whanganui
Crew #1 SHGN
Coached by: Jodi Haskell
  • Click to expand crew ⇨
 
RRGS strip RRGS
RRGS
Canterbury
Crew #1 RRGS
Coached by: Fabian Dolamore & Simon Van Rossen
  • Click to expand crew ⇨
 
MARN strip MARN
MARN
Canterbury
Crew #1 MARN
Coached by: Stuart Wade
  • Click to expand crew ⇨
 
STMW strip STMW
STMW
Wellington
Crew #1 STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith
  • Click to expand crew ⇨
 
WENT strip WENT
WENT
Auckland
Crew #1 WENT
Coached by: Joel Hicks & Bruce Tong
  • Click to expand crew ⇨
 
WHAK strip WHAK
WHAK
Waikato/BoP
Crew #1 WHAK
Coached by: Natysha Hubbard
  • Click to expand crew ⇨
 
HLCR strip HLCR
HLCR
Waikato/BoP
Crew #1 HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
  • Click to expand crew ⇨
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.