Event Sponsor
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
||||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson & Bob Gilchrist
|
||||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Michael Arms & Anna Delong
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Brendan Cullum
|
||||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Gideon Lessing & Mike Ruiterman
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Sophie Gilchrist & Liam Smith
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Reipen & Eric Verdonk
|
||||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
||||
Entity
CAMP
CAMP
East Coast |
Crew
#1
CAMP
Coached by: Luke Jenkins
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
||||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#2
ONEW
Coached by: Brett Henry
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Mark Dowty
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Fergus Vickers
|
||||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Liam Avery
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Joseph Graham
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
||||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Mike Trautvetter & Matt Mannington
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Sophie Gilchrist & Liam Smith
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Reipen & Eric Verdonk
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#2
ONEW
Coached by: Brett Henry
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson & Bob Gilchrist
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Michael Arms & Anna Delong
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Gideon Lessing & Mike Ruiterman
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
CAMP
CAMP
East Coast |
Crew
#1
CAMP
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Giacomo Galano & Cameron Patten
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Giacomo Galano & Cameron Patten
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Joseph Graham
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Terry McCarthy
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Paul Clinton & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Paul Riedel
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Reipen & Eric Verdonk
|
|||
Entity
CAMP
CAMP
East Coast |
Crew
#1
CAMP
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Fergus Vickers
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Giacomo Galano & Cameron Patten
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#2
ONEW
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Liam Avery
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Mark Dowty
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Mike Trautvetter & Matt Mannington
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#2
STLN
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Joe Barclay
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Gideon Lessing & Mike Ruiterman
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#2
ONEW
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Fergus Vickers
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Mike Trautvetter & Matt Mannington
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Paul Riedel
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Brendan Cullum
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: John Robinson & Bob Gilchrist
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Liam Avery
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Joseph Graham
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Giacomo Galano & Cameron Patten
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Fergus Vickers
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Kaye Surgenor & Joe Bennion
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Evan Hamlet
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Paul Clinton & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Fiona McKay
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Michael Arms & Anna Delong
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Bryce Abernethy & Mitchell Parks
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Giacomo Galano & Cameron Patten
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Mark Dowty
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Adrian Reipen & Eric Verdonk
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Joe Barclay
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Joel Hicks & Bruce Tong
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Scott Wilson
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Sophie Gilchrist & Liam Smith
|
|||
Entity
CAMP
CAMP
East Coast |
Crew
#1
CAMP
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#2
STLN
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Terry McCarthy
|
|||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Nick Teare
|