Event Sponsor
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Sachin Arulambalam & Sam Robertson
|
||||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
||||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Matt Mannington & Michael Harrison
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Axel Dickinson
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
||||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
|
||||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard & Josh Dent
|
||||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Waldo Singleton
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps & Marcus Grimmer
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Thomas Cummack
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
||||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Joe Bennion
|
||||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Greg Cox & Gus Berghan
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Alex Andersen
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards & Jesse Pilcher
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
||||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Brent Pinfold Scott Pink
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Thomas Cummack
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Greg Cox & Gus Berghan
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards & Jesse Pilcher
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Luke Watts & Tom Monaghan
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Maysie Scott & Tim Osmers
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Matt Mannington & Michael Harrison
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard & Josh Dent
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Brent Pinfold Scott Pink
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Anton Andres & Tom Ferguson
|
Semi-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Alex Andersen
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Joe Bennion
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Zach Murphy
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Clayton Lindstrom
|
Semi-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Sachin Arulambalam & Sam Robertson
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Waldo Singleton
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & McGregor Best
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie
Boat: Ngatoto
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards & Jesse Pilcher
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Zach Murphy
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Anton Andres & Tom Ferguson
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Clayton Lindstrom
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins & Joshua Kelly
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ian McKinnon
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & McGregor Best
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Maysie Scott & Tim Osmers
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie
Boat: Ngatoto
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Tim Nelson & Max Calvert
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Alastair Mackintosh
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Zach Murphy
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Maysie Scott & Tim Osmers
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Jack McLaughlan
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Tom Clark
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Sachin Arulambalam & Sam Robertson
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Thomas Cummack
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Alex Andersen
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie
Boat: Ngatoto
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Jono Debbage
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Herb Stevenson & Caitlyn Wardell
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards & Jesse Pilcher
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & McGregor Best
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Jimmy Healey & Nathan Luff Henry Smith
|
|||
Entity
ROTO
ROTO
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTO
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink Brent Pinfold
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Waldo Singleton
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard & Josh Dent
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Joe Bennion
|
|||
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Greg Cox & Gus Berghan
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Anton Andres & Tom Ferguson
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Brent Leach
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Brent Pinfold Scott Pink
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Clayton Lindstrom
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Alastair Mackintosh
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Whitburn
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Matt Mannington & Michael Harrison
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Luke Watts & Tom Monaghan
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Tim Nelson & Max Calvert
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins & Joshua Kelly
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Brendan Cullum
|