Social

T FB

You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.

Results: Maadi

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

click a filter below to remove it
A Final
gold medal
NELB strip NELB
NELB
Marlborough
Crew #1 NELB
Coached by: Joe Bennion
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
GBHS strip GBHS
GBHS
East Coast
Crew #1 GBHS
Coached by: Luke Jenkins
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
OBHS strip OBHS
OBHS
Otago
Crew #1 OBHS
Coached by: Kirsty Dunhill & Edward Clark
  • Click to expand crew ⇨
 
SHIR strip SHIR
SHIR
Canterbury
Crew #1 SHIR
Coached by: James Lilley & Mitch White
  • Click to expand crew ⇨
 
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #1 CBHS
Coached by: Tim Osmers & Bradley Leydon
  • Click to expand crew ⇨
 
CAMB strip CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Crew #1 CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
  • Click to expand crew ⇨
 
ONSL strip ONSL
ONSL
Wellington
Crew #1 ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Ngatoto
  • Click to expand crew ⇨
 
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #2 CBHS
Coached by: Tim Osmers & Bradley Leydon
  • Click to expand crew ⇨
B Final
TRGB strip TRGB
TRGB
Waikato/BoP
Crew #1 TRGB
Coached by: Herb Stevenson
  • Click to expand crew ⇨
MACL strip MACL
MACL
Auckland
Crew #1 MACL
Coached by: Waldo Singleton & Allan Vester
  • Click to expand crew ⇨
CROM strip CROM
CROM
Otago
Crew #1 CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
  • Click to expand crew ⇨
TIMB strip TIMB
TIMB
Canterbury
Crew #1 TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
  • Click to expand crew ⇨
SJHM strip SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Crew #1 SJHM
Coached by: Martyn Oleary
  • Click to expand crew ⇨
GLDW strip GLDW
GLDW
Auckland
Crew #1 GLDW
Coached by: Ashleigh Richards & Jesse Pilcher
  • Click to expand crew ⇨
TIMB strip TIMB
TIMB
Canterbury
Crew #2 TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
  • Click to expand crew ⇨
WLCO strip WLCO
WLCO
Wellington
Crew #1 WLCO
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
  • Click to expand crew ⇨
CASH strip CASH
CASH
Canterbury
Crew #1 CASH
Coached by: Hayden Soper
  • Click to expand crew ⇨
C Final
SCOT strip SCOT
SCOT
Wellington
Crew #1 SCOT
Coached by: Nikki Cryer & David Carr-Smith
  • Click to expand crew ⇨
SCOT strip SCOT
SCOT
Wellington
Crew #2 SCOT
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
  • Click to expand crew ⇨
FRAN strip FRAN
FRAN
Whanganui
Crew #1 FRAN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Greg Cox
  • Click to expand crew ⇨
STCC strip STCC
STCC
Canterbury
Crew #1 STCC
Coached by: Pat McQuinn & Alex Coulthard
  • Click to expand crew ⇨
STKT strip STKT
STKT
Auckland
Crew #1 STKT
Coached by: Chris Goudie & Peter Mason
  • Click to expand crew ⇨
STLN strip STLN
STLN
Auckland
Crew #2 STLN
Coached by: Mike Ruiterman
  • Click to expand crew ⇨
PUKE strip PUKE
PUKE
Auckland
Crew #1 PUKE
Coached by: Brett Henry
  • Click to expand crew ⇨
SPLH strip SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Crew #1 SPLH
Coached by: Gordon Trevett
  • Click to expand crew ⇨
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.