Event Sponsor
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Whitburn
|
||||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & McGregor Best
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards & Jesse Pilcher
|
||||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Clayton Lindstrom
|
||||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Waldo Singleton
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Maysie Scott & Tim Osmers
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen & Megan Glenn
|
||||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Brent Pinfold Scott Pink
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Sachin Arulambalam & Will England
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
Boat: St Patricks
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Martyn Oleary
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Brent Leach
|
||||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard & Josh Dent
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
||||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
Coached by: Dale Maher
|
||||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Dale Maher
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
Coached by: Maysie Scott & Tim Osmers
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Alastair Mackintosh
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & McGregor Best
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards & Jesse Pilcher
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen & Megan Glenn
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
Boat: St Patricks
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Alastair Mackintosh
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie
Boat: Ohariu
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Clayton Lindstrom
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Sachin Arulambalam & Will England
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard & Josh Dent
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Sam Jones & Callum Jarvis
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: St Andrew's
|
Semi-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Maysie Scott & Tim Osmers
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Martyn Oleary
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Sam Jones & Callum Jarvis
|
Semi-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Whitburn
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Waldo Singleton
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Brent Pinfold Scott Pink
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
Coached by: Maysie Scott & Tim Osmers
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Anton Andres & Tom Ferguson
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Sachin Arulambalam & Will England
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
Boat: St Patricks
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Alastair Mackintosh
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Will England & Gini Dunne
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Jameson McConnochie (stroke), Lokie Aubrey, Kahnya Donaldson-Pihama, Finn Reilly + Lachlan Cole (cox)
Coached by: Caitlyn Wardell & Herb Stevenson
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Martyn Oleary
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: St Andrew's
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Anton Andres & Tom Ferguson
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Thomas Peacock-Price (stroke), Emmanuel Landon-Lane, Morgan Fryer, Sam Lamont + Bethany Mitchell (cox)
Coached by: Christina Blackford & Zach Murphy
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sam Whitburn
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards & Jesse Pilcher
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Whitburn
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Maysie Scott & Tim Osmers
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Alastair Mackintosh
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Thomas Peacock-Price (stroke), Emmanuel Landon-Lane, Morgan Fryer, Sam Lamont + Bethany Mitchell (cox)
Coached by: Christina Blackford & Zach Murphy
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Brenna Baker & Jason Parris-Oswald
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard & Josh Dent
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie
Boat: Ohariu
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Martyn Oleary
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Sachin Arulambalam & Will England
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Jimmy Healey Nathan Luff & Henry Smith
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & McGregor Best
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Clayton Lindstrom
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith Jaimee Harrison
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Brent Pinfold Scott Pink
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Pedro Figueira & Rex Jones
Boat: St Patricks
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: St Andrew's
|
|||
Entity
ROTO
ROTO
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTO
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink Brent Pinfold
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Waldo Singleton
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Sam Jones & Callum Jarvis
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Anton Andres & Tom Ferguson
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Jameson McConnochie (stroke), Lokie Aubrey, Kahnya Donaldson-Pihama, Finn Reilly + Lachlan Cole (cox)
Coached by: Caitlyn Wardell & Herb Stevenson
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Brent Leach
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen & Megan Glenn
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
Coached by: Maysie Scott & Tim Osmers
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Sam Jones & Callum Jarvis
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sam Whitburn
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Luke Jenkins & Joshua Kelly
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Glenn Barwick
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Will England & Gini Dunne
|