Event Sponsor
Day sheets: Maadi Regatta
These are the day sheets for the 2024 Maadi Regatta.
click a filter below to remove it
Monday, 18th March 2024
Race 55 (C) @ 11:36: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#1
BAYF
Sebastian Hattrell (stroke), Jonathan Brauning, Alexander Hattrell, Maxwell Cleavin + Kaela Freeland (cox)
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Matt Rickard
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Scott Shackleton
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Jack McLaughlin
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Sam Grant & Jamie Vukovich
|
Race 56 (D) @ 11:40: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#1
TWIZ
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#3
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Nicola Austin & Richard Gee
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Victoria Goodwin
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Hayden Soper & Rachel Williams
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Brent Smith
|
Race 57 (E) @ 11:44: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Oscar Preuss (stroke), Maxwell Kingston, Fynn Jones-Rawstorne, Matthew Keddell + Solomon Beverley (cox)
Coached by: Jess Turfrey
|
|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Rex Jones
Boat: St Patricks
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Martin O'Brian & Allan Vester
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Connor Burns & Jacob Cook
|
Race 58 (F) @ 11:48: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Matt Jenkins
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Natalie Marriott & Andy Hay
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Bradley Leydon & Mat Jensen
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Lauren Gibb & Thomas Ryan
|
Race 59 (G) @ 11:52: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley & Axel Dickinson
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Liam Parker
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell
|
Tuesday, 19th March 2024
Race 219 (A) @ 16:00: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Rex Jones
Boat: St Patricks
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Scott Shackleton
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Lauren Gibb & Thomas Ryan
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#1
TWIZ
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#1
BAYF
Sebastian Hattrell (stroke), Jonathan Brauning, Alexander Hattrell, Maxwell Cleavin + Kaela Freeland (cox)
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
Race 220 (B) @ 16:04: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Brent Smith
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Bradley Leydon & Mat Jensen
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Nicola Austin & Richard Gee
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Matt Rickard
|
|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Oscar Preuss (stroke), Maxwell Kingston, Fynn Jones-Rawstorne, Matthew Keddell + Solomon Beverley (cox)
Coached by: Jess Turfrey
|
Race 221 (C) @ 16:08: Repechage 3 | ||
---|---|---|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Matt Jenkins
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Sam Grant & Jamie Vukovich
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#3
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Connor Burns & Jacob Cook
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Wednesday, 20th March 2024
Race 309 (R) @ 14:55: C Final | ||
---|---|---|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce & Matt Rickard
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Rex Jones
Boat: St Patricks
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
Race 310 (S) @ 15:00: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Sam Grant & Jamie Vukovich
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley & Axel Dickinson
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Hayden Soper & Rachel Williams
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Jack McLaughlin
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Natalie Marriott & Andy Hay
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Scott Shackleton
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Nicola Austin & Richard Gee
|
Race 311 (T) @ 15:05: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Martin O'Brian & Allan Vester
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Liam Parker
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Victoria Goodwin
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#3
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Thursday, 21st March 2024
This Thursday day sheet is empty.
Friday, 22nd March 2024
Race 376 (Z) @ 13:03: B Final | ||
---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#3
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Natalie Marriott & Andy Hay
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Nicola Austin & Richard Gee
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Scott Shackleton
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Victoria Goodwin
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Sam Grant & Jamie Vukovich
|
Race 377 (A) @ 13:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley & Axel Dickinson
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Jack McLaughlin
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Hayden Soper & Rachel Williams
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Liam Parker
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Martin O'Brian & Allan Vester
|
Saturday, 23rd March 2024
This Saturday day sheet is empty.
Social