Event Sponsor
Day sheets: Maadi Regatta
These are the day sheets for the 2024 Maadi Regatta.
click a filter below to remove it
Monday, 18th March 2024
Race 99 (U) @ 14:32: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#1
TWIZ
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley & Axel Dickinson
|
|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps & Julie Still
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Liam Parker
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Rob Bruce
|
Race 100 (V) @ 14:36: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Shay Reid
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: Tim Chapman & Daniel McDowell
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Leo Strode Penny
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Morgan Burt
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Jack McLaughlin
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Jack Chapman & Liam O'Leary
|
Race 101 (W) @ 14:40: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: James Lilley
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee & Nicola Austin
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Nabeel Khan & Kevin Herbison
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Kevin Herbison & Sophie Herbison
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Carl Vincent & Hamish Mackie
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Allan Vester & Morgan Burt
|
Race 102 (X) @ 14:44: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mark Clemo & T K McLaren
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Victoria Goodwin & Martin Simoncelli
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Brent Smith
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Glen Marfell & Clayton Lindstrom
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle & Steven Odinot
|
Race 103 (Y) @ 14:48: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Beth Anderson & Cameron McFarlane
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Whairepo
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tom Leonard
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Caleb Meijer & Tai Renner
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Wiliams & Greg Cox
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Joshua Kelly
|
|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Jess Turfrey
|
Tuesday, 19th March 2024
This Tuesday day sheet is empty.
Wednesday, 20th March 2024
Race 243 (D) @ 08:08: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Carl Vincent & Hamish Mackie
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Nabeel Khan & Kevin Herbison
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Wiliams & Greg Cox
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Jack McLaughlin
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Shay Reid
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Whairepo
|
Race 244 (E) @ 08:12: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mark Clemo & T K McLaren
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Caleb Meijer & Tai Renner
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Kevin Herbison & Sophie Herbison
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Morgan Burt
|
|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Glen Marfell & Clayton Lindstrom
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps & Julie Still
|
|
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#1
TWIZ
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Thursday, 21st March 2024
Race 326 (K) @ 09:20: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps & Julie Still
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Brent Smith
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley & Axel Dickinson
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Wiliams & Greg Cox
|
Race 327 (L) @ 09:25: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Jack McLaughlin
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Victoria Goodwin & Martin Simoncelli
|
|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Leo Strode Penny
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tom Leonard
|
|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Glen Marfell & Clayton Lindstrom
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Morgan Burt
|
Friday, 22nd March 2024
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 23rd March 2024
Race 399 (C) @ 08:43: B Final | ||
---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps & Julie Still
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Wiliams & Greg Cox
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Josh Toa & Kerry Wilkins
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tom Leonard
|
|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Glen Marfell & Clayton Lindstrom
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Morgan Burt
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Jack McLaughlin
|
Race 400 (D) @ 08:50: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley & Axel Dickinson
|
|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Brent Smith
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Victoria Goodwin & Martin Simoncelli
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Leo Strode Penny
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
Social