Event Sponsor
Day sheets: Maadi Regatta
These are the day sheets for the 2024 Maadi Regatta.
click a filter below to remove it
Monday, 18th March 2024
Race 13 (M) @ 08:48: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Jeff Johnson & Richard Van Dijk
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Natalia Richards (stroke), Sophia Damiani, Aurelia Moreton, Abi Norman-Larter + Ruby Shepherd-Smith (cox)
Coached by: Alex Kinder
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stewart Widger
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: Ad Summa
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Bianca Martin & Oliver Fahey
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Seth Peake & Betty Custodio
|
|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Kylie Johnson & Tim Babbage
|
|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Russell Jenkins & Diane Jenkins
|
Race 14 (N) @ 08:52: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Lewis Meates & Molly Judson
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Kira Sharrock & Zoe Corboy
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Adrian Van Bussell & Axel Dickinson
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Bella Murray & Holly Lill
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Burton Worth
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer & Tasman O'Sullivan
|
Race 15 (O) @ 08:56: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Maddie Donely & Stella Cressey
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Isabella Taylor-Campbell (stroke), Marin Sapir, Hannah Pitcaithly, Talulah Flavell + Isla Soosay (cox)
Coached by: Hayden Shaw
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Olivia Ollerenshaw
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Shane Muir & Scott Arlett
Boat: SLR4.1
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Max Wallace
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Karl Manson & Alyssa George
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Tori Cox
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
Coached by: Charlotte Parker
|
Race 16 (P) @ 09:00: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#1
TWIZ
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: Scott Arlett & Sophie Lee
Boat: Moonlight
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Maddie Donely & Stella Cressey
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Vicky Taggart
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Luke McKenzie
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Georgia Allen & Annabelle McRobie
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Nina Lawerence & Olivia Cockroft
|
Race 17 (Q) @ 09:04: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Russell Jenkins & Diane Jenkins
|
|
Entity
STCU
STCU
Auckland |
Crew
#1
STCU
Nageesha Samarasekera (stroke), Annaliese Buchannan, Haylie Dwight, Orla Crosbie + Scarlet Forster-McAuliffe (cox)
Coached by: Kenna Lowe & Grace Mitchell
|
|
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Ellen Foley & Emily Brown
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Amelia Barrell & Sam Voss
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Faith Ball
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stewart Widger
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Milla McKendry (stroke), Skye Grice-Douglas, Stella Bradley, Farrah Grice-Douglas + Aleisha Patel (cox)
Coached by: Kira Sharrock & Zoe Corboy
|
Tuesday, 19th March 2024
Race 200 (H) @ 14:40: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Tori Cox
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Maddie Donely & Stella Cressey
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Olivia Ollerenshaw
|
|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Kylie Johnson & Tim Babbage
|
|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Russell Jenkins & Diane Jenkins
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Bella Murray & Holly Lill
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Milla McKendry (stroke), Skye Grice-Douglas, Stella Bradley, Farrah Grice-Douglas + Aleisha Patel (cox)
Coached by: Kira Sharrock & Zoe Corboy
|
Race 201 (I) @ 14:44: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Nina Lawerence & Olivia Cockroft
|
|
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Ellen Foley & Emily Brown
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Karl Manson & Alyssa George
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Lewis Meates & Molly Judson
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Georgia Allen & Annabelle McRobie
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stewart Widger
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Natalia Richards (stroke), Sophia Damiani, Aurelia Moreton, Abi Norman-Larter + Ruby Shepherd-Smith (cox)
Coached by: Alex Kinder
|
Wednesday, 20th March 2024
Race 303 (L) @ 13:40: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Karl Manson & Alyssa George
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Max Wallace
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Vicky Taggart
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: Ad Summa
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Faith Ball
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Kylie Johnson & Tim Babbage
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Olivia Ollerenshaw
|
Race 304 (M) @ 13:45: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Luke McKenzie
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Bianca Martin & Oliver Fahey
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Shane Muir & Scott Arlett
Boat: SLR4.1
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Adrian Van Bussell & Axel Dickinson
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Amelia Barrell & Sam Voss
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Georgia Allen & Annabelle McRobie
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stewart Widger
|
Thursday, 21st March 2024
This Thursday day sheet is empty.
Friday, 22nd March 2024
Race 357 (G) @ 09:23: B Final | ||
---|---|---|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Kylie Johnson & Tim Babbage
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Karl Manson & Alyssa George
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Max Wallace
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Georgia Allen & Annabelle McRobie
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Olivia Ollerenshaw
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Amelia Barrell & Sam Voss
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stewart Widger
|
Race 358 (H) @ 09:30: A Final | ||
---|---|---|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Luke McKenzie
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Vicky Taggart
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Jamie Fitzgerald
Boat: Ad Summa
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Shane Muir & Scott Arlett
Boat: SLR4.1
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Adrian Van Bussell & Axel Dickinson
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Bianca Martin & Oliver Fahey
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Faith Ball
|
Saturday, 23rd March 2024
This Saturday day sheet is empty.
Social