Event Sponsor
Day sheets: Maadi Regatta
These are the day sheets for the 2024 Maadi Regatta.
click a filter below to remove it
Monday, 18th March 2024
Race 1 (A) @ 08:00: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Red Rocks
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Brent Smith
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Liam Parker
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester & Martin O'Brian
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tom Leonard
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#1
TWIZ
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
Race 2 (B) @ 08:04: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Joshua Kelly
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#2
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee & Nicola Austin
|
|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Paddy Dowling
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
|
Entity
TAOP
TAOP
Wellington |
Crew
#2
TAOP
Coached by: Ted Phelps & Kylie Scott
|
Race 3 (C) @ 08:08: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
OPHI
OPHI
Canterbury |
Crew
#1
OPHI
Coached by: Kelvin Maker
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Leo Strode Penny
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Matt Lawson
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
WHGB
WHGB
Auckland |
Crew
#1
WHGB
Coached by: Mike Podesta
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Harrison Elliott & Mike Hasselbach
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Greg Cox & Jason Wiliams
|
Race 4 (D) @ 08:12: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Alan Luff & Axel Dickinson
|
|
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Craig Martin
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Craig Martin
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#1
KHSD
Coached by: Hayden George & Neil Burrow
|
Race 5 (E) @ 08:16: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|
Entity
TAOP
TAOP
Wellington |
Crew
#1
TAOP
Coached by: Ted Phelps & Melissa Sattler
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Kamira Haggie
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Simon Aubrey
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Liam Parker
|
|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Jess Turfrey & Chris Turfrey
|
Tuesday, 19th March 2024
Race 194 (B) @ 14:12: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Matt Lawson
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Craig Martin
|
|
Entity
WHGB
WHGB
Auckland |
Crew
#1
WHGB
Coached by: Mike Podesta
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#2
TIMB
Coached by: Brian Smith & Liam Parker
|
|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#2
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Jess Turfrey & Chris Turfrey
|
Race 195 (C) @ 14:16: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Kamira Haggie
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Harrison Elliott & Mike Hasselbach
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee & Nicola Austin
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Brent Smith
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Tom Leonard
|
Wednesday, 20th March 2024
Race 301 (J) @ 13:30: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly
|
|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Alan Luff & Axel Dickinson
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Liam Parker
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|
Entity
WHGB
WHGB
Auckland |
Crew
#1
WHGB
Coached by: Mike Podesta
|
Race 302 (K) @ 13:35: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#2
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Craig Martin
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester & Martin O'Brian
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Paddy Dowling
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Simon Aubrey
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee & Nicola Austin
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Brent Smith
|
Thursday, 21st March 2024
This Thursday day sheet is empty.
Friday, 22nd March 2024
Race 351 (A) @ 08:23: B Final | ||
---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Brent Smith
|
|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Paddy Dowling
|
|
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Craig Martin
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|
Entity
WHGB
WHGB
Auckland |
Crew
#1
WHGB
Coached by: Mike Podesta
|
|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#2
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly
|
Race 352 (B) @ 08:30: A Final | ||
---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Simon Aubrey
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Alan Luff & Axel Dickinson
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Liam Parker
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester & Martin O'Brian
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee & Nicola Austin
|
Saturday, 23rd March 2024
This Saturday day sheet is empty.
Social