Event Sponsor
Entrants list: Maadi Regatta
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AGSB
Finn Houghton (stroke), Sebastian Lyne, Adam Redshaw, Alex Merrilees, Luca Toner, William Riley, Henry Barrell, Finlay Taylor + Samuel Fisher (cox)
Coached by: Mat Jensen & Sam Heveldt
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#2
AGSB
Spencer Leighton (stroke), Hugo MacKenzie, Matthew Goodall, Hugo Sparling, Samuel Liggins, Connor Stewart, William Ashe, Jacob Hawksbee + Guy Smith (cox)
Coached by: Bradley Leydon & Sam Heveldt
- Click to expand crew ⇨
AGSB
AGSB
Auckland
Auckland
Crew
#1
CBHS
Ben Rowe (stroke), Jack Bond, Jacob Yule, Harry Galvan, Danny Webb, William Harrington, Ollie Browning, Harry Hegan + Grayson Faulkner (cox)
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan
- Click to expand crew ⇨
CBHS
CBHS
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
CBHS
Sean Rooney (stroke), Harry Cooke, Jack Dennehy, Viliamu Finau, Matthew Dennis, William Mackay, Benson Winters, Riley Blanken + Lachlan Dean (cox)
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan
- Click to expand crew ⇨
CBHS
CBHS
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
CHCO
Mark Reidie (stroke), Finnian Chan-Allan, Will Richards, George Young, George Wilson, James Hadden, Geordie Pavey, Max Airey + Jonty Gray (cox)
Coached by: Tony O'Connor & Nathan Luff
- Click to expand crew ⇨
CHCO
CHCO
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
CHCO
George Metcalfe (stroke), Henry Church, Oscar Malone, Che de Luca, James Johnson, Alex Rutherford, Ollie-Cooper King, Logan Connolly + Ali Coles (cox)
Coached by: Nathan Luff & Henry Smith
- Click to expand crew ⇨
CHCO
CHCO
Canterbury
Canterbury
Crew
#3
CHCO
Jack James (stroke), Harvey Gubb, Max Osmers, Joshua Brown, Frank O'Gara, Louis Fogarty, Gus Moylan, Zack James + Daniel Wilson (cox)
Coached by: Liam O'Leary & Jack Chapman
- Click to expand crew ⇨
CHCO
CHCO
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
HAMB
Dylan McConnell (stroke), Zach Brownlee, Ethan Steyn, William Milne, Corben Campbell, Wynston Roberts, Jonty Mackintosh, Jack Ramsey + Ryan Ollington (cox)
Coached by: Caleb Shepherd & Bruce Holden
- Click to expand crew ⇨
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#2
HAMB
Charles Parangi-Brown (stroke), Seth Davis, Rion Ormsby-Harris, Thomas Lander, Joshua Wasley, Carl Murray, Joel Singleton, Connor Brownlee + Darcy Boys (cox)
Coached by: Bruce Holden & Caleb Shepherd
- Click to expand crew ⇨
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
KGCA
Charlie Field (stroke), Josh Haskell, Marcus Macleod, Lucas Barron, Elijah Nakhle, Sammy Taylor, Oscar Innes, Oliver Poppelwell + Ayden Miller (cox)
Coached by: Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
Crew
#1
MTAL
Fraser MacGillivray (stroke), Ethan Green, Luke Sanders, Max Jarvie, Noah Curtis, Cameron Brown, Lucas Duthie, Charlie Heath + Hamish Toogood (cox)
Coached by: Alex Brown & Germain Hellriegel White
- Click to expand crew ⇨
MTAL
MTAL
Auckland
Auckland
Crew
#1
OBHS
Jed Tisdall (stroke), Archie Colquhoun, Roland Ozanne, Jack Scott, Archie Chittock, Harvey Brown, Hayden Drummond, Tim Sinnott + Angus Perkins (cox)
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
- Click to expand crew ⇨
OBHS
OBHS
Otago
Otago
Crew
#1
STAN
Logan Gardner (stroke), Jack Pitts, Charles Butterfield, Jake Burrowes, Coby Goode, Benjamin Bolton, Luke Skinner, William Long + William Tavendale (cox)
Coached by: Hayden Soper & Rachel Williams
- Click to expand crew ⇨
STAN
STAN
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
STAN
Bradley Hughes (stroke), William Currie, William Gilray, Thomas Heffernan, Jackson Evans, Kaelan Graham, Oliver Barker, Theodore Thomas + William Kamo (cox)
Coached by: Josh Kelly & Hayden Soper
- Click to expand crew ⇨
STAN
STAN
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
STBD
Hugo van Herel (stroke), Bede Giera, Thomas Woodgate, Harry Cournane, Bruno Dooley, George Kinder, Harison Staples, Jake O'Sullivan + Liam Duff (cox)
Coached by: Dale Maher
- Click to expand crew ⇨
STBD
STBD
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
STPA
Flynn Russell (stroke), Franklin Baron, Benjamin Davison, Arthur Yeoward, Harry Bentley, Toby Shanahan, Daniel Hyde, Reuben Golds-Uili + Theo Wagg (cox)
Coached by: Sam Jackson & Cameron Patten
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
Crew
#2
STPA
Benjamin Rudsits (stroke), Ethan Barker, Lachie Williams, Samuel Innes, Max Parkinson, James Mowat, Otis Twose, Zachariah Srhoj + Oscar Molloy (cox)
Coached by: Sam Jackson & Cameron Patten
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
Crew
#1
TAKA
Benjamin Mansell (stroke), George Layburn, Toby Smith, Ollie Burton, Toby Foster, Caleb Willman-Childs, Bill An, Taylor Dodds + Ashlee Bourke (cox)
Coached by: Sam Grant & Jamie Vukovich
- Click to expand crew ⇨
TAKA
TAKA
Auckland
Auckland
Crew
#1
WTLB
George Langley (stroke), Quinn Wiltshire, Jackson Metuangaro, Jack Buckley, Adam Leece, Joel Blijlevens, Ryan Haves, Matthew Young + Liam Veldman (cox)
Coached by: Andy Hay & Natalie Marriott
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Crew
#2
WTLB
Lucas Dobler (stroke), Liam Harding, Otto Gartner, Alexander Jones, Cooper Howden-Waugh, Dylan Henderson, Oliver Stuart, Cody Butler + Flynn Wigglesworth (cox)
Coached by: Andy Hay & Natalie Marriott
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
Social