Gender
Class School Masters
Club (ability) intermediate
Boat and and
Seats

Friday, 14th January 2011

Race Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9
1 08:00 1 W Clb 1X
heat
Race: 1 UNWC1 HAMC32 HWBC4 CAMC2 AWGC1 WESC1
2 08:05 Race: 2 WESC2 AWGC2 GISC2 TAWC1 UNWC2 CLIC1
3 08:10     Race: 3 PETC1 BPCC1 CAMC1 HWBC2 GISC1
4 08:15     Race: 4 HWBC5 NSHC1 HAMC1 HWBC3 SGEC1
5 08:25 3 M Prm 2-
heat
Race: 1 RNZX7 RPCA1 RPCW1 RNZX4 RNZX1
6 08:30 Race: 2 RNZX2 RPCW2 RPCA2 RNZX3 RNZX5
7 08:40 4 W Snr 4X-
heat
Race: 1 ROTC1 PETC1 NSHC1 AKLC1 CAMC21
8 08:50 5 W Prm 2-
heat
Race: 1 RPCW1 RPCW2 RNZX1 RPCA1 RPCS2 RPCC1 RPCS1 RPCA2
9 09:00 6 M U21 4-
heat
Race: 1 RPCA1 WESC1 HWBC1 NSHC1 RPCW1 RPCW2
10 09:10 7 M Prm 1X
heat
Race: 1 RNZX1 WESC2 RNZX9 HAMC1 WKOC1 RNZX8 RNZX2 RNZX4
11 09:15 Race: 2 BRUC1 RNZX12 HWBC1 RNZX6 RNZX10 RNZX3 WESC1 RNZX7
12 09:20 8 W Prm 1X
heat
Race: 1 RPCW2 RNZX3 RNZX7 RNZX1 RPCA2 RNZX5
13 09:25 Race: 2 RNZX2 HWBC1 CAMC1 RNZX4 RPCW1 RPCA1
14 09:35 10 M Clb 1X
heat
Race: 1 HWBC3 CLIC1 COMC3 AKLC2 WREC1 HAMC1 AKLC1
15 09:40 Race: 2 HAMC2 WESC3 PETC2 TAWC1 HKIC1 PETC1
16 09:45     Race: 3 COMC2 WKOC1 WREC4 HWBC1 COMC4 HWBC2 BPCC1
17 09:50     Race: 4 UNWC1 NSHC1 WREC3 TGAC1 COMC1 WESC1
18 10:00 11 M U21 1X
heat
Race: 1 HWBC3 HKIC1 HWBC2 WESC1 WKOC1 HWBC4
19 10:05 Race: 2 RPCW1 HKIC2 RPCW3 RPCW2 HWBC1
20 10:10 12 M Nov 2X
heat
Race: 1 HWBC3 GISC1 HWBC1 ROTC1 HWBC2 GISC3
21 10:15 Race: 2 HWBC5 GISC2 TGAC1 HWBC4 NSHC1
22 10:20 13 M Snr 2X
heat
Race: 1 ROTC1 HWBC1 PETC1 BPCC1
23 10:22 Race: 2 GISC5 GISC3 WESC1 GISC4 WESC2
24 10:25 14 W Nov 4+
heat
Race: 1 PORC1 GISC1 HWBC2 WESC1 HAMC32 HWBC1
25 10:30 Race: 2 HAMC1 HWBC4 HWBC3 PORC2 NSHC1
26 10:40 15 W U21 1X
heat
Race: 1 RPCW3 HWBC2 CAMC21 RPCW1 RPCW2 PETC1 HWBC1
27 10:45 16 W Clb 4+
heat
Race: 1 WESC1 WKOC1 HAMC1 CAMC21 HAMC31
28 10:50 Race: 2 AKLC1 CLIC1 NSHC1 WKOC2
29 10:55 18 M Nov 4+
heat
Race: 1 CLIC2 TGAC1 HWBC2 CLIC1 ROTC1
30 11:00 Race: 2 GISC1 HAMC2 HWBC1 NSHC1 HAMC1
31 11:10 19 M Clb 8+
heat
Race: 1 HAMC41 UNWC1 AKLC1 ROTC1 WKOC1
32 11:15 20 W Clb 2X
heat
Race: 1 GISC2 ROTC1 HWBC4 GISC1 HAMC31 HWBC3 HAMC22
33 11:20 Race: 2 HWBC1 AWGC1 HAMC1 HWBC2 AKLC1 BPCC1
34 11:25     Race: 3 GISC3 WESC1 TAWC1 UNWC2 UNWC1
35 11:30 21 M Prm 4-
heat
Race: 1 RNZX1 RNZX2 RPCA1 RPCW1 RNZX3
36 11:35 22 W Prm 4-
heat
Race: 1 RPCS1 RPCW1 RPCA1 RNZX1 RPCW2
37 11:40 23 M U21 2-
heat
Race: 1 RPCW2 RPCA1 RPCW3 PETC1 HWBC1
38 11:45 Race: 2 RPCW4 RPCW1 WESC1 NSHC1 RPCA2
39 12:00 27 M Snr 2-
heat
Race: 1 CLIC1 WESC1 HWBC2 NSHC1 HAMC1 HWBC1 HAMC41
40 12:05 28 W Clb 8+
heat
Race: 1 HAMC1 WESC1 CAMC1 NSHC1 AKLC1 WKOC1 HWBC1
41 12:15 29 M Clb 4X-
heat
Race: 1 BPCC1 ROTC2 ROTC1 WESC1 TGAC1
42 12:20 Race: 2 CAMC21 GISC1 WREC1 UNWC1 UNWC2 CAMC1
43 12:25 30 M Prm 2X
heat
Race: 1 RPCW1 RNZX2 RNZX4 RNZX3 HWBC1 WKOC1 WESC1 RNZX1
44 12:40 32 W Prm 2X
heat
Race: 1 WESC1 RNZX2 RNZX4 RNZX3 RNZX1
45 12:45 33 W Snr 4-
heat
Race: 1 UNWC1 HAMC2 HAMC1 NSHC1
46 12:50 34 M U21 2X
heat
Race: 1 RPCW3 GISC1 RPCW1 HWBC1
47 12:55 Race: 2 HKIC1 RPCW2 WESC1 WKOC1
48 13:00 35 M Snr 4-
heat
Race: 1 HWBC1 WESC1 HAMC1 HAMC2
49 13:10 37 W Nov 2X
heat
Race: 1 HWBC2 WESC2 HWBC4 ROTC2 GISC1 HWBC3 NSHC1
50 13:15 Race: 2 WESC1 ROTC1 PORC2 NSHC2 GISC2 PORC1 CLIC3 HWBC1
51 13:30 38 W Snr 2X
heat
Race: 1 PETC1 HWBC1 WKOC1 CLIC1 WESC1
52 13:35 39 M Snr 1X
heat
Race: 1 HWBC2 CLIC1 WESC3 HKIC1 HWBC3
53 13:40 Race: 2 HAMC1 PETC1 WKOC1 WESC1 HWBC1
54 13:45 40 M Clb 4+
heat
Race: 1 HAMC1 WKOC1 BPCC1 PETC1 GISC1
55 13:50 Race: 2 CAMC21 UNWC1 AKLC1 AKLC2 HWBC1
56 13:55 42 M Nov 8+
heat
Race: 1 HWBC1 HAMC1 CLIC1
57 14:00 43 W Clb 4X-
heat
Race: 1 HWBC2 ROTC1 PETC1 CAMC21 AKLC1 UNWC1
58 14:05 Race: 2 HWBC1 WKOC1 HAMC1 NSHC1
59 14:10 44 W Snr 2-
heat
Race: 1 HWBC1 NSHC3 HAMC31 CLIC1 NSHC2 NSHC1 PETC1
60 14:15 45 W U21 2X
heat
Race: 1 RPCW1 RPCA1 RPCW3 HAMC21 GISC2
61 14:20 Race: 2 RPCW2 WESC1 GISC3 GISC1
62 14:25 46 M Clb 2X
heat
Race: 1 CLIC1 GISC3 UNWC1 HWBC3 CAMC21 TAWC1
63 14:30 Race: 2 HWBC1 WREC1 PETC2 CAMC22 WESC1 HWBC2
64 14:35     Race: 3 GISC2 TGAC2 COMC2 WREC2 HKIC1
65 14:40     Race: 4 HWBC4 TGAC1 UNWC2 COMC1 GISC1
66 14:45 47 M Snr 8+
heat
Race: 1 BPCC1 AKLC1 NSHC1
67 14:55 48 M U21 4X-
heat
Race: 1 RPCW1 RPCW2 WESC1
68 15:05 49 W Nov 8+
heat
Race: 1 HWBC1 HAMC31 HWBC2 PORC1
69 15:15 50 W Snr 1X
heat
Race: 1 HWBC1 CLIC1 WESC1 BPCC1 CAMC1 CAMC2 TAWC1
70 15:25 52 W Prm 4X-
heat
Race: 1 RPCW1 PETC1 RNZX1 RNZX2 RPCA1
71 15:35 54 M Prm 8+
heat
Race: 1 WESC1 RNZX1 NSHC1 RPCA1 RPCW1
72 15:45 51 M Prm 4X-
heat
Race: 1 RPCW1 WKOC1 BPCC1 PETC1
73 16:20 1 W Clb 1X
semi-final
Race: 1 SGEC1 UNWC1 BPCC1 TAWC1 AWGC1 HAMC1 AWGC2 PETC1
74 16:25 Race: 2 WESC1 NSHC1 CAMC2 HWBC3 CAMC1 WESC2 HWBC2 CLIC1
75 17:00 46 M Clb 2X
semi-final
Race: 1 COMC1 TAWC1 HWBC4 CAMC21 HKIC1 HWBC1 GISC2 HWBC2
76 17:05 Race: 2 HWBC3 TGAC1 UNWC1 WREC1 GISC1 WREC2 PETC2 TGAC2

Saturday, 15th January 2011

Race Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8 Lane 9
77 07:35 10 M Clb 1X
semi-final
Race: 1 WESC1 BPCC1 NSHC1 HWBC1 CLIC1 HKIC1 AKLC2 TAWC1
78 07:40 Race: 2 WREC4 COMC1 WREC1 UNWC1 WESC3 WKOC1 PETC1 HWBC3
79 08:00 1 W Clb 1X
final
Race: B AWGC2 PETC1 UNWC1 SGEC1 WESC2 CAMC2 WESC1 CLIC1
80 08:05 Race: A BPCC1 HAMC1 AWGC1 TAWC1 CAMC1 NSHC1 HWBC3 HWBC2
81 08:25 3 M Prm 2-
final
Race: A RPCA2 RNZX4 RNZX2 RNZX1 RNZX3 RNZX7 RNZX5 RPCW1
82 08:35 4 W Snr 4X-
final
Race: A PETC1 AKLC1 ROTC1 NSHC1 CAMC21
83 08:45 5 W Prm 2-
final
Race: A RPCA2 RPCS1 RPCC1 RNZX1 RPCW2 RPCS2 RPCA1 RPCW1
84 08:55 6 M U21 4-
final
Race: A NSHC1 RPCW2 RPCA1 RPCW1 WESC1 HWBC1
85 09:00 7 M Prm 1X
final
Race: B BRUC1 HAMC1 RNZX10 RNZX8 RNZX7 WKOC1 WESC1 WESC2
86 09:05 Race: A RNZX12 RNZX9 RNZX3 RNZX1 RNZX6 RNZX2 HWBC1 RNZX4
87 09:10 8 W Prm 1X
final
Race: B RPCW2 RNZX4 HWBC1
88 09:15 Race: A RPCW1 RNZX3 CAMC1 RNZX1 RPCA1 RNZX7 RNZX2 RNZX5
89 09:35 10 M Clb 1X
final
Race: B BPCC1 HWBC3 COMC1 HKIC1 WREC1 TAWC1 WREC4
90 09:40 Race: A WKOC1 WESC3 CLIC1 PETC1 UNWC1 HWBC1 NSHC1
91 09:45 11 M U21 1X
final
Race: A RPCW3 HKIC1 RPCW1 WESC1 RPCW2 WKOC1 HKIC2 HWBC2
92 09:50 12 M Nov 2X
final
Race: B HWBC4 GISC3
93 09:55 Race: A HWBC2 HWBC5 ROTC1 NSHC1 GISC1 TGAC1 HWBC3 GISC2
94 10:05 13 M Snr 2X
final
Race: A PETC1 HWBC1 WESC2 BPCC1 WESC1 ROTC1 GISC4 GISC5
95 10:10 14 W Nov 4+
final
Race: B GISC1 HWBC4
96 10:15 Race: A HWBC3 HAMC32 NSHC1 WESC1 HAMC1 HWBC1 PORC2 HWBC2 PORC1
97 10:25 15 W U21 1X
final
Race: A PETC1 HWBC2 RPCW1 RPCW2 RPCW3 HWBC1 CAMC21
98 10:35 16 W Clb 4+
final
Race: A WKOC1 CLIC1 HAMC1 NSHC1 CAMC21 AKLC1 WESC1
99 10:55 18 M Nov 4+
final
Race: A HAMC1 CLIC1 NSHC1 TGAC1 HWBC1 CLIC2 HAMC2 ROTC1 HWBC2
100 11:05 19 M Clb 8+
final
Race: A UNWC1 ROTC1 AKLC1 HAMC41 WKOC1
101 11:10 20 W Clb 2X
final
Race: B AWGC1 HWBC2 UNWC2 UNWC1 GISC2 GISC1 HAMC22
102 11:15 Race: A HAMC1 BPCC1 TAWC1 ROTC1 HWBC1 HAMC31 WESC1 AKLC1
103 11:25 21 M Prm 4-
final
Race: A RPCW1 RNZX2 RNZX1 RNZX3 RPCA1
104 11:35 22 W Prm 4-
final
Race: A RPCW2 RPCA1 RNZX1 RPCW1 RPCS1
105 11:45 23 M U21 2-
final
Race: A RPCW3 RPCW4 HWBC1 RPCA2 RPCA1 NSHC1 RPCW2 RPCW1
106 12:00 25 M Opn 1X (P)
final
Race: A CAMC1
107   26 Mx Opn 2X (P)
final
Race: A HWBC1
108 12:15 27 M Snr 2-
final
Race: A CLIC1 HWBC2 HAMC1 NSHC1 WESC1 HWBC1 HAMC41
109 12:25 28 W Clb 8+
final
Race: A WKOC1 HAMC1 AKLC1 NSHC1 CAMC1 HWBC1 WESC1
110 12:35 29 M Clb 4X-
final
Race: A ROTC1 WREC1 WESC1 CAMC21 BPCC1 GISC1 TGAC1 UNWC1
111 12:45 30 M Prm 2X
final
Race: A WESC1 RPCW1 RNZX2 RNZX3 RNZX1 RNZX4 WKOC1 HWBC1
112 13:05 32 W Prm 2X
final
Race: A WESC1 RNZX4 RNZX2 RNZX1 RNZX3
113 13:15 33 W Snr 4-
final
Race: A UNWC1 NSHC1 HAMC2 HAMC1
114 13:25 34 M U21 2X
final
Race: A RPCW2 HWBC1 HKIC1 RPCW1 WESC1 RPCW3 WKOC1 GISC1
115 13:35 35 M Snr 4-
final
Race: A HAMC2 WESC1 HWBC1 HAMC1
116 13:50 37 W Nov 2X
final
Race: B GISC2 NSHC2 HWBC3 PORC2 HWBC2 HWBC1 GISC1
117 13:55 Race: A HWBC4 ROTC1 ROTC2 WESC1 NSHC1 PORC1 WESC2 CLIC3
118 14:05 38 W Snr 2X
final
Race: A WKOC1 CLIC1 HWBC1 PETC1 WESC1
119 14:15 39 M Snr 1X
final
Race: A HKIC1 WKOC1 CLIC1 HWBC1 WESC3 HAMC1 HWBC3
120 14:25 40 M Clb 4+
final
Race: A CAMC21 HAMC1 AKLC1 BPCC1 HWBC1 WKOC1 AKLC2 PETC1
121 14:45 42 M Nov 8+
final
Race: A CLIC1 HWBC1 HAMC1
122 14:55 43 W Clb 4X-
final
Race: A WKOC1 AKLC1 NSHC1 ROTC1 HWBC1 CAMC21 HAMC1 HWBC2
123 15:05 44 W Snr 2-
final
Race: A CLIC1 HAMC31 NSHC1 PETC1 HWBC1 NSHC2
124 15:15 45 W U21 2X
final
Race: A GISC2 RPCW1 GISC1 RPCA1 RPCW2 RPCW3 GISC3
125 15:20 46 M Clb 2X
final
Race: B HWBC3 HWBC4 PETC2 TGAC1 HWBC1 HWBC2 TGAC2 GISC2
126 15:25 Race: A COMC1 TAWC1 UNWC1 WREC1 CAMC21 HKIC1 WREC2 GISC1
127 15:35 47 M Snr 8+
final
Race: A AKLC1 BPCC1 NSHC1
128 15:45 48 M U21 4X-
final
Race: A RPCW1 WESC1
129 15:55 49 W Nov 8+
final
Race: A HAMC31 PORC1 HWBC1 HWBC2
130 16:05 50 W Snr 1X
final
Race: A BPCC1 WESC1 HWBC1 CAMC2 TAWC1
131 16:25 52 W Prm 4X-
final
Race: A PETC1 RPCA1 RNZX2 RNZX1 RPCW1
132 16:45 51 M Prm 4X-
final
Race: A WKOC1 BPCC1 RPCW1 PETC1
133 16:55 54 M Prm 8+
final
Race: A WESC1 NSHC1 RPCA1 RNZX1 RPCW1
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.