Draft day sheets: N.I. Club Champs

These are the day sheets for the 2014 North Island Club Championships.

The following day sheets are a DRAFT ONLY and subject to change without notice.

Gender mixed
Class School Masters
Club (ability) intermediate
Club (other)
Boat and and
Seats

Friday, 7th February 2014

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
A 09:30 1 W U22 1X
heat
Race: 1 RPCA1 RPCA2 RPCW2 RPCW1 WKOC1
B 09:34 1,2->A Final; Rest->Repechage Race: 2 UNWC1 AKLC21 GISC1 RPCS1
C 09:38 2 M U22 1X
heat
Race: 1 RPCA2 RPCW1 RPCA1 AWGC1 RPCA3 GISC1
D 09:42 3 W Clb 4+
heat
Race: 1 HAMC21 CAMC21 AKLC22 NSHC1 HAMC1 HWBC2
E 09:46 1,2->A Final; Rest->Repechage Race: 2 HWBC1 GISC1 AWGC1 CLIC1 NSH*2 AKLC21
F 09:50 4 M Nov 4X+
heat
Race: 1 WKOC4 TGAC11 WKOC2 WTMC1 TGAC1
G 09:54 1,2,3->Semi-Final; 4,5->Repechage Race: 2 NSHC1 WKOC1 AKLC1 CAMC1
H 09:58     Race: 3 WESC1 WKOC3 HAMC31 ROTC1
I 10:02 6 W Nov 2X
heat
Race: 1 GISC2 WESC1 HAMC31 BPCC2 HWBC2 HWBC1
J 10:06 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7->Repechage Race: 2 CAMC1 NSHC2 CAMC2 TGAC1
K 10:10     Race: 3 HWBC5 GISC1 BPCC1 HWBC4 WESC12
L 10:14     Race: 4 AKLC21 AKLC22 HWBC3 NSHC1 WREC1
M 10:26 7 W Opn 1X (L)
heat
Race: 1 CAMC1 AKLC1 PORC1 HWBC1 WESC1
N 10:30 9 M Clb 4+
heat
Race: 1 NSHC2 WKOC4 NSHC3 COMC1 WESC1 WKOC2
O 10:34 1,2->A Final; Rest->Repechage Race: 2 WKOC1 NSHC1 WKOC3 AWGC1 WKOC5
P 10:38 10 M Snr 1X
heat
Race: 1 ROTC1 BPCC1 AWGC1 WKOC1
Q 10:42 1,2->A Final; Rest->Repechage Race: 2 GISC1 HWBC1 GISC2 NSHC1
R 10:46 11 W U20 1X
heat
Race: 1 AKLC21 UNWC1 RPCA1 CAMC1 SPCC2 AKLC22
S 10:50 1,2->A Final; Rest->Repechage Race: 2 RPCW1 RPCA3 SPCC1 RPCA2 TAWC1 CLIC1
T 10:54 12 M U20 1X
heat
Race: 1 RPCW3 GISC3 GISC2 CLIC2 WESC2
U 10:58 1,2,3->Semi-Final; 4,5->Repechage Race: 2 RPCW1 CLIC1 RPCW2 CAMC31 AKGC1
V 11:02     Race: 3 HWBC1 TGAC1 GISC1 RPCA1
W 11:06 14 M Prm 2-
heat
Race: 1 RPCW4 RPCW1 RNZX2 RPCW2 RPCW3 RNZX4 RPCS1
X 11:10 1,2->A Final; Rest->Repechage Race: 2 RPCW5 RNZX6 RNZX5 RNZX1 WEL*1 RNZX3
Y 11:14 15 M Nov 8+
heat
Race: 1 SPCC1 WKOC1 AKLC1 HAMC1 HWBC1 WKOC2
Z 11:18 18 W Clb 2X
heat
Race: 1 HWBC5 HKIC1 WKOC2 GISC1 NSHC2 HWBC6
A 11:22 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7->Repechage Race: 2 WKOC1 CAMC31 BPCC2 CAMC32 MERC1 COMC2
B 11:26     Race: 3 WREC1 WESC1 PORC1 HWBC2 AKLC22 MERC2
C 11:30     Race: 4 TGAC1 HWBC4 AKLC24 BPCC1 CLIC1 CAMC3
D 11:34     Race: 5 WREC2 HWBC1 AKLC23 AWGC1 WELC1 COMC1
E 11:38     Race: 6 AKLC1 NSHC1 CAMC2 CLIC2 CAMC1 HWBC3
F 11:50 19 W Prm 2X
heat
Race: 1 WESC1 RNZX5 RPCS1 RNZX3
G 11:54 1,2->A Final; Rest->Repechage Race: 2 RPCW1 RNZX6 RNZX4
H 11:58 20 M Prm 2X
heat
Race: 1 RNZX4 RPCS1 RNZX3 RNZX1
I 12:02 1,2->A Final; Rest->Repechage Race: 2 RNZX5 RPCS2 RNZX2
J 12:06 21 M Clb 2X
heat
Race: 1 WKOC3 AKLC1 WKOC4 HWBC1 NSHC1 MERC1
K 12:10 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7->Repechage Race: 2 WESC1 CAMC2 AKLC2 AWGC2 WKOC1 COMC1
L 12:14     Race: 3 WKOC5 WHAC4 WHAC2 TGAC11 HKIC1 GISC1
M 12:18     Race: 4 MERC3 WESC2 CAMC1 MERC2 COMC2 CLIC1
N 12:22     Race: 5 WHAC1 WREC1 WKOC2 WREC3 WREC2 CAMC31
O 12:26     Race: 6 TGAC2 AKLC3 TGAC1 MERC4 AWGC1
P 12:30 22 W Nov 8+
heat
Race: 1 GISC1 CAMC21 NSHC1 HWBC1
P   24 W Snr 4X-
heat
Race: 1 - - CANCELLED - -
Q 12:34 22 W Nov 8+
heat
Race: 2 AKLC21 WKOC1 HAMC1 WESC11
V 13:04 26 M U22 2X
heat
Race: 1 RPCA1 RPCW1 RPCA2 GISC1 RPCW2
R   29 M Prm 4-
heat
Race: 1 - - CANCELLED - -
S 13:08 30 W Snr 2-
heat
Race: 1 - - CANCELLED - -
T 13:12 31 W Clb 4X-
heat
Race: 1 NSHC1 HWBC2 BPCC2 AKLC1 WREC1
U 13:16 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7->Repechage Race: 2 HWBC3 WESC1 AKLC2 WKOC1 BPC*1
V 13:20     Race: 3 MERC1 HWBC1 HAMC1 CAMC21 AWG*1
W 13:24     Race: 4 CLIC1 WREC2 HWBC4 CAMC1 GISC1
X 13:28 33 W U19 4+
heat
Race: 1 WKOC1 CAMC21 ROTC1 AKLC22 WKOC2 AKLC21
Y 13:32 1,2->A Final; Rest->Repechage Race: 2 WESC11 AWGC1 NSHC1 NSHC3 HAMC21
Z 13:36 35 M Clb 4X-
heat
Race: 1 CAMC21 TGAC1 BPCC1 CAMC1 WREC1
A 13:40 1,2,3->Semi-Final; 4,5->Repechage Race: 2 NSHC1 AKLC1 WHAC1 WESC1 COM*1
B 13:44     Race: 3 AWGC1 MERC3 WKOC1 MERC1
C 13:48 36 M U22 2-
heat
Race: 1 - - CANCELLED - -
D 13:52 37 M U19 4+
heat
Race: 1 TGAC12 NSHC2 CAMC31 SPCC1 SPCC2 WKOC1
E 13:56 1,2->A Final; Rest->Repechage Race: 2 TGAC13 TGAC11 NSHC1 HAMC21 COMC1
F 14:00 38 W Nov 4+
heat
Race: 1 NSHC1 GISC1 WESC1 GISC2 WKOC3
G 14:04 1,2,3->Semi-Final; 4,5->Repechage Race: 2 HAMC21 AKLC21 CAMC21 WKOC2 HAMC1
H 14:08     Race: 3 WESC11 WKOC1 AKLC22 HWBC1 AKLC1
I 14:12 39 M Prm 1X
heat
Race: 1 - - CANCELLED - -
J 14:16 1,2->A Final; Rest->Repechage Race: 2 - - CANCELLED - -
K 14:20 40 W Snr 2X
heat
Race: 1 - - CANCELLED - -
L 14:24 41 W Prm 1X
heat
Race: 1 RNZX3 RPCW2 RNZX5 WESC1 RNZX1 RNZX6
M 14:28 1,2->A Final; Rest->Repechage Race: 2 RPCW3 RNZX4 RPCS1 RNZX2 RPCS2 RPCW1
N 14:32 42 W U19 2X
heat
Race: 1 HWBC2 WTMC1 NSHC1 BPCC1 CAMC22 HWBC1
O 14:36 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7->Repechage Race: 2 NSHC3 WESC11 TAWC1 ROTC2 CAMC2 AWGC1
P 14:40     Race: 3 HAMC21 CAMC31 AKLC23 CLIC1 PORC1 COMC2
Q 14:44     Race: 4 ROTC1 CAMC1 NSHC2 AKLC1 SPCC1 CAMC21
R 14:48 43 M Snr 2X
heat
Race: 1 - - CANCELLED - -
S 14:52 45 W Clb 8+
heat
Race: 1 AKLC21 WREC1 AKLC23 HAMC1 HWBC1 NSH*1
T 14:56 1,2->A Final; Rest->Repechage Race: 2 WESC11 AKLC22 HAMC2 WKOC1 AWGC1
U 15:00 47 M U19 2X
heat
Race: 1 WHAC4 GISC2 TGAC11 SPCC1 COMC3
V 15:04 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7->Repechage Race: 2 CAMC32 COMC1 WHAC3 CAMC22 TAWC1
W 15:08     Race: 3 WHAC2 GISC1 WKOC1 COMC2 CAMC21
X 15:12     Race: 4 CAMC31 HWBC1 TGAC1 WHAC1 NSHC1
Y 15:16 48 M Clb 8+
heat
Race: 1 WKOC2 AWGC1 TGAC11 NSHC1 WKOC1
Z 15:20 1,2->A Final; Rest->Repechage Race: 2 WKOC4 SPCC1 NSHC2 WKOC3
A 15:24 49 W Nov 4X+
heat
Race: 1 CAMC22 HWBC2 NSHC1 WESC1 CAMC1 GISC1
B 15:28 1,2->A Final; Rest->Repechage Race: 2 HAMC1 CAMC21 AKLC1 NSHC2 HWBC1 BPCC1
C 15:32 51 M Nov 4+
heat
Race: 1 HAMC21 SPCC2 WKOC2 HAMC31 TGAC1
D 15:36 1,2,3->Semi-Final; 4,5->Repechage Race: 2 WKOC4 HWBC2 WKOC3 HAMC1 AKLC1
E 15:40     Race: 3 WESC1 WKOC1 SPCC1 NSHC1 HWBC1
F 15:51 53 M Prm 4X-
heat
Race: 1 - - CANCELLED - -
G 15:55 54 W Clb 1X
heat
Race: 1 CLIC2 TGAC2 GISC1 CAMC3 TAWC2 WESC1
H 15:59 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7->Repechage Race: 2 HAMC22 CAMC1 WELC1 WELC2 TGAC1 HWBC5
I 16:03     Race: 3 BPCC1 WREC1 CLIC1 PORC1 HWBC4 HAMC21
J 16:07     Race: 4 TAWC1 HWBC1 BPCC2 TGAC3 BPCC3
K 16:11     Race: 5 MERC1 WTMC1 WKOC1 HWBC3 CLIC3
L 16:15     Race: 6 MERC2 CAMC2 WKOC2 WESC2 HWBC2
M 16:19 55 M Clb 1X
heat
Race: 1 HKIC2 CAMC1 WHAC3 TGAC1 COMC3 GISC1
N 16:23 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7->Repechage Race: 2 WESC1 COMC1 AKLC1 ROTC1 HWBC2 WESC2
O 16:27     Race: 3 WREC3 HKIC1 CAMC2 AKGC1 WKOC1 CAMC3
P 16:31     Race: 4 WREC2 TGAC2 COMC2 WHAC2 WKOC2 TGAC3
Q 16:35     Race: 5 AKLC2 GISC2 CLIC2 WREC1 COMC4
R 16:39     Race: 6 AWGC1 CLIC1 WHAC4 WREC4 HWBC1
S 16:43 56 W Opn 8+
heat
Race: 1 - - CANCELLED - -

Saturday, 8th February 2014

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
A 08:00 1 W U22 1X
repechage
Race: 1 WKOC1 RPCA1 AKLC21 RPCA2
B 08:04 3 W Clb 4+
repechage
Race: 1 HWBC1
B 08:08 1->Final Race: 2 CLIC1 HAMC1 GISC1 HWBC2
C 08:12 4 M Nov 4X+
repechage
Race: 1 WESC1 AKLC1 TGAC1 TGAC11
D 08:16 6 W Nov 2X
repechage
Race: 1 WESC12 HWBC1 CAMC1 GISC2
E 08:20 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 AKLC21 NSHC2 HWBC5 HAMC31
F 08:24     Race: 3 BPCC2 HWBC4 HWBC3
G 08:28     Race: 4 CAMC2 NSHC1 HWBC2 GISC1
H 08:32 9 M Clb 4+
repechage
Race: 1 WKOC4 NSHC1 NSHC3 COMC1
I 08:36 1->A Final; 2,3,4->B Final Race: 2 WKOC5 WKOC2 WKOC3
L   10 M Snr 1X
repechage
Race: 2 - - CANCELLED - -
J 08:40 1,2->A Final; Rest->B Final Race: 1 GISC2 ROTC1 HWBC1 WKOC1
K 08:44 11 W U20 1X
repechage
Race: 1 CLIC1 CAMC1 TAWC1 SPCC1
L 08:48 1->A Final; 2,3,4->B Final Race: 2 SPCC2 RPCA3 AKLC21
M 08:52 12 M U20 1X
repechage
Race: 1 GISC1 RPCW1 GISC3 CLIC1
N 08:56 14 M Prm 2-
repechage
Race: 1 RPCW3 RNZX5 RPCW1 WEL*1
O 09:00 1->A Final; 2,3,4->B Final Race: 2 RPCS1 RNZX6 RNZX4 RPCW5 RPCW4
P 09:04 18 W Clb 2X
repechage
Race: 1 AKLC23 MERC2 GISC1 WKOC1 CLIC1
Q 09:08 1->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 CAMC1 CAMC3 COMC2 WREC1 WREC2
R 09:12     Race: 3 COMC1 HWBC2 HWBC4 CAMC2
S 09:16     Race: 4 CAMC31 NSHC1 TGAC1 WELC1 HWBC6
T 09:20     Race: 5 AKLC22 HWBC5 HWBC1 CLIC2 CAMC32
U 09:24     Race: 6 AKLC24 MERC1 HWBC3 NSHC2 WESC1
V 09:36 19 W Prm 2X
repechage
Race: 1 WESC1 RPCS1 RPCW1
W 09:40 20 M Prm 2X
repechage
Race: 1 RNZX3 RNZX5 RNZX4
X 09:44 21 M Clb 2X
repechage
Race: 1 CAMC31 TGAC11 HWBC1 AKLC2 MERC3
Y 09:48 1->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 CLIC1 AWGC2 WHAC2 WREC3
Z 09:52     Race: 3 WKOC3 WKOC2 HKIC1 MERC2 MERC4
A 09:56     Race: 4 CAMC2 TGAC2 COMC2 WREC2 WKOC4
B 10:00     Race: 5 WHAC4 NSHC1 WREC1 AKLC3 WESC1
C 10:04     Race: 6 CAMC1 WKOC1 TGAC1 MERC1 GISC1
D 10:08 22 W Nov 8+
repechage
Race: 1 HWBC1 AKLC21 GISC1 HAMC1
E 10:12 25 M Nov 2X
heat
Race: 1 HWBC1 WESC1 AKLC2 NSHC2 WTMC1 AKLC1
F 10:16 1->A Final; Rest->Repechage Race: 2 WKOC1 HAMC1 MERC1 ROTC1 TGAC2 ROTC2
G 10:20     Race: 3 TGAC1 WESC2 HAMC2 NSHC1 CAMC21
H 10:33 31 W Clb 4X-
repechage
Race: 1 MERC1 NSHC1 BPC*1 CAMC1
I 10:37 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 HWBC4 WKOC1 HWBC1 WREC1
J 10:41     Race: 3 HWBC2 CAMC21 WREC2 WESC1
K 10:45     Race: 4 HWBC3 CLIC1 AKLC1 HAMC1
L 10:49 33 W U19 4+
repechage
Race: 1 ROTC1 AKLC21 NSHC1 AKLC22 CAMC21 NSHC3
O   1->A Final; 2,3,4->B Final Race: 2 - - CANCELLED - -
M   35 M Clb 4X-
repechage
Race: 1 CAMC1 MERC3 BPCC1 WESC1 NSHC1
N 10:57 37 M U19 4+
repechage
Race: 1 TGAC12 NSHC2 TGAC11 HAMC21
O 11:01 1->A Final; 2,3,4->B Final Race: 2 TGAC13 SPCC2 CAMC31
P 11:05 38 W Nov 4+
repechage
Race: 1 AKLC22 NSHC1 WESC11 HAMC1 GISC2
U 11:13 39 M Prm 1X
repechage
Race: 1 - - CANCELLED - -
Q   41 W Prm 1X
repechage
Race: 1 RPCW2 RPCS1 WESC1 RPCW3
R 11:17 1->A Final; 2,3,4->B Final Race: 2 RNZX4 RNZX5 RPCS2 RNZX3
S 11:21 42 W U19 2X
repechage
Race: 1 HWBC2 HAMC21 BPCC1 TAWC1 SPCC1
T 11:25 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 CAMC1 CAMC2 COMC2 NSHC1
U 11:29     Race: 3 CLIC1 WTMC1 CAMC31 ROTC1 WESC11
V 11:33     Race: 4 NSHC2 NSHC3 AKLC1 CAMC22 AKLC23
W 11:41 45 W Clb 8+
repechage
Race: 1 AKLC22 HAMC1 WESC11
X 11:45 1->A Final; 2,3,4->B Final Race: 2 HWBC1 HAMC2 AKLC21 AKLC23
Y 11:49 47 M U19 2X
repechage
Race: 1 CAMC21 WHAC4 CAMC22 HWBC1
Z 11:53 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 NSHC1 COMC1 COMC2 TGAC11
A 11:57     Race: 3 GISC2 WHAC2 CAMC31 CAMC32
B 12:01     Race: 4 TAWC1 TGAC1 COMC3 GISC1
C 12:05 48 M Clb 8+
repechage
Race: 1 TGAC11 WKOC4 AWGC1 WKOC3 WKOC2
D 12:09 49 W Nov 4X+
repechage
Race: 1 BPCC1 NSHC1 HWBC1 GISC1
E 12:13 1->A Final; 2,3,4->B Final Race: 2 CAMC1 NSHC2 HWBC2 HAMC1
F 12:17 51 M Nov 4+
repechage
Race: 1 HAMC21 HWBC1 HAMC31 HAMC1 NSHC1 HWBC2
G 12:38 54 W Clb 1X
repechage
Race: 1 WREC1 CLIC2 CAMC1 BPCC2
H 12:42 1->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 BPCC3 TGAC1 BPCC1 CLIC3
I 12:46     Race: 3 CAMC3 WTMC1 CLIC1 TGAC3 MERC2
J 12:50     Race: 4 CAMC2 TAWC1 HWBC3 GISC1
K 12:54     Race: 5 TGAC2 MERC1 HWBC2 WELC2
L 12:58     Race: 6 HWBC5 WKOC2 TAWC2 HWBC4
M 13:02 55 M Clb 1X
repechage
Race: 1 WREC3 TGAC1 ROTC1 WHAC2
N 13:06 1->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 COMC2 HWBC2 CAMC2 GISC2
O 13:10     Race: 3 GISC1 CLIC2 HKIC1 WREC2 WREC4
P 13:14     Race: 4 AKLC1 WHAC4 WKOC2 COMC4 COMC3
Q 13:18     Race: 5 CAMC3 WHAC3 AKLC2 AWGC1 WESC2
R 13:22     Race: 6 TGAC2 WESC1 HWBC1 HKIC2 WKOC1
S 13:40 4 M Nov 4X+
semi-final
Race: 1 HAMC31 NSHC1 ROTC1 WKOC2 WTMC1 TGAC1
T 13:45 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final Race: 2 WESC1 WKOC3 WKOC1 WKOC4 CAMC1 AKLC1
U 13:50 6 W Nov 2X
semi-final
Race: 1 CAMC1 NSHC1 WESC1 BPCC1 NSHC2 BPCC2
V 13:55 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final Race: 2 HWBC5 HWBC3 WREC1 TGAC1 HWBC1 HWBC2
W 14:00 12 M U20 1X
semi-final
Race: 1 HWBC1 AKGC1 RPCA1 RPCW3 WESC2 CLIC1
X 14:05 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final Race: 2 RPCW1 CLIC2 RPCW2 TGAC1 CAMC31 GISC1
Y 14:30 18 W Clb 2X
semi-final
Race: 1 HWBC3 HKIC1 BPCC2 PORC1 HWBC1 TGAC1
Z 14:35 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final Race: 2 WKOC1 AKLC1 BPCC1 AWGC1 HWBC2 COMC2
A 14:40 21 M Clb 2X
semi-final
Race: 1 WREC2 COMC1 WKOC5 AKLC1 WREC1 WKOC1
B 14:45 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final Race: 2 AWGC2 WESC2 AWGC1 WHAC1 HWBC1 HKIC1
C 14:50 25 M Nov 2X
repechage
Race: 1 HAMC2 WESC1 ROTC1 NSHC1 AKLC2
D 14:55 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated Race: 2 NSHC2 MERC1 TGAC1 TGAC2
E 15:00     Race: 3 HAMC1 WESC2 ROTC2 AKLC1 HWBC1
F 15:25 31 W Clb 4X-
semi-final
Race: 1 BPC*1 AKLC1 AWG*1 BPCC2 WKOC1 WESC1
G 15:30 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final Race: 2 HWBC1 CAMC21 GISC1 AKLC2 NSHC1 HWBC3
H 15:35 35 M Clb 4X-
semi-final
Race: 1 WKOC1 COM*1 AWGC1 TGAC1 CAMC21 NSHC1
I 15:40 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final Race: 2 WESC1 WREC1 WHAC1 MERC1 AKLC1 BPCC1
J 16:15 38 W Nov 4+
semi-final
Race: 1 WKOC3 AKLC21 WKOC1 WESC1 HWBC1 NSHC1
K 16:20 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final Race: 2 WESC11 AKLC1 WKOC2 GISC1 CAMC21 HAMC1
L 16:25 42 W U19 2X
semi-final
Race: 1 ROTC1 AKLC1 PORC1 HWBC1 CAMC2 SPCC1
M 16:30 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final Race: 2 CAMC1 CAMC31 ROTC2 CAMC21 BPCC1 CAMC22
N 16:35 47 M U19 2X
semi-final
Race: 1 WHAC4 WHAC2 SPCC1 WHAC3 TGAC1 COMC2
O 16:40 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final Race: 2 TAWC1 CAMC21 WHAC1 WKOC1 COMC1 CAMC31
P 16:45 51 M Nov 4+
semi-final
Race: 1 WKOC4 SPCC1 WKOC3 WKOC2 TGAC1 HWBC2
Q 16:50 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final Race: 2 HWBC1 AKLC1 WKOC1 SPCC2 WESC1 HAMC1
R 17:15 54 W Clb 1X
semi-final
Race: 1 MERC1 WELC1 PORC1 HWBC1 CAMC1 WKOC2
S 17:20 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final Race: 2 TAWC1 WESC2 WKOC1 WESC1 BPCC3 CLIC1
T 17:25 55 M Clb 1X
semi-final
Race: 1 AKLC2 AKGC1 COMC1 TGAC3 ROTC1 WESC1
U 17:30 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final Race: 2 WREC2 CAMC1 CLIC1 WREC1 WKOC2 HWBC2
V 17:35 3 W Clb 4+
repechage
Race: 1 AKLC22 AKLC21 CAMC21

Sunday, 9th February 2014

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
A 07:30 1 W U22 1X
final
Race: A WKOC1 RPCW2 UNWC1 RPCW1 GISC1 RPCA1
B 07:40 2 M U22 1X
final
Race: A AWGC1 RPCW1 RPCA3 RPCA1 GISC1 RPCA2
C 07:45 3 W Clb 4+
final
Race: B AKLC21 GISC1 CLIC1 HWBC2 AKLC22
D 07:50 Race: A HAMC1 HAMC21 AWGC1 NSHC1 NSH*2 CAMC21
E 07:55 4 M Nov 4X+
final
Race: B AKLC1 WKOC3 CAMC1 WTMC1 TGAC1 HAMC31
F 08:00 Race: A NSHC1 ROTC1 WKOC2 WKOC1 WESC1 WKOC4
G 08:10 5 W Snr 1X
final
Race: A AKLC3 TGAC1 WESC1 PORC1
H 08:15 6 W Nov 2X
final
Race: B HWBC5 HWBC3 HWBC2 NSHC2 BPCC1 BPCC2
I 08:20 Race: A HWBC1 NSHC1 WREC1 WESC1 TGAC1 CAMC1
J 08:30 7 W Opn 1X (L)
final
Race: A CAMC1 HWBC1 WESC1 AKLC1 PORC1
K 08:40 8 M Opn 1X (L)
final
Race: A RNZX4 WKOC1 CAMC31 RPCW1
L 08:50 9 M Clb 4+
final
Race: A NSHC1 WKOC1 WESC1 AWGC1 NSHC2 WKOC3
N 09:00 10 M Snr 1X
final
Race: A GISC2 AWGC1 NSHC1 BPCC1 GISC1 HWBC1
O 09:05 11 W U20 1X
final
Race: B CLIC1 AKLC21 CAMC1 SPCC2 SPCC1
P 09:10 Race: A RPCA3 UNWC1 RPCA2 RPCA1 RPCW1 TAWC1
Q 09:15 12 M U20 1X
final
Race: B GISC1 CLIC2 CAMC31 CLIC1 AKGC1 WESC2
R 09:20 Race: A RPCW1 RPCW2 RPCA1 TGAC1 RPCW3 HWBC1
S 09:30 13 W Prm 2-
final
Race: A RPCA2 RNZX2 RPCS1 RNZX1 RPCA1
T 09:35 14 M Prm 2-
final
Race: B RNZX6 WEL*1 RNZX4 RNZX5 RPCS1 RPCW3
U 09:40 Race: A RPCW4 RPCW2 RNZX1 RNZX2 RNZX3 RPCW1
V 09:50 15 M Nov 8+
final
Race: A HAMC1 AKLC1 WKOC2 WKOC1 HWBC1
W 10:00 16 W Snr 4-
final
Race: A AWGC1 WESC1 HAMC1
X 10:10 17 M Snr 4-
final
Race: A WKOC1 NSHC1 NSHC2
Y 10:15 18 W Clb 2X
final
Race: B WKOC1 HWBC1 HWBC2 TGAC1 COMC2 HWBC3
Z 10:20 Race: A AKLC1 BPCC1 AWGC1 PORC1 HKIC1 BPCC2
A 10:30 19 W Prm 2X
final
Race: A RPCW1 RNZX6 RNZX3 RNZX4 RNZX5 RPCS1
B 10:40 20 M Prm 2X
final
Race: A RNZX4 RPCS2 RNZX1 RNZX2 RPCS1 RNZX3
C 10:45 21 M Clb 2X
final
Race: B WREC2 WKOC1 AKLC1 AWGC2 AWGC1 HWBC1
D 10:50 Race: A WREC1 WKOC5 COMC1 HKIC1 WHAC1 WESC2
E 11:00 22 W Nov 8+
final
Race: A HWBC1 NSHC1 WKOC1 CAMC21 WESC11 GISC1
F 11:10 23 W U22 2X
final
Race: A RPCA2 RPCA1
G 11:20 24 W Snr 4X-
final
Race: A TAWC1 HWBC1 BPCC1 AKLC1 HWBC3 HWBC2
H 11:25 25 M Nov 2X
final
Race: B WESC2 TGAC1 NSHC1 WESC1 NSHC2 AKLC1
I 11:30 Race: A MERC1 CAMC21 WKOC1 WTMC1 ROTC1 ROTC2
J 11:40 26 M U22 2X
final
Race: A RPCA2 GISC1 RPCA1 RPCW1 RPCW2
K 11:50 27 M Snr 4X-
final
Race: A WHAC1 NSHC1 BPCC1 AWGC1
L 12:00 29 M Prm 4-
final
Race: A RNZX3 RNZX1 RPCW1 RNZX2 RPCW2
M 12:10 30 W Snr 2-
final
Race: A HAMC21 WESC1 CAMC31 HWBC1 HAMC1 HKIC1
N 12:20 31 W Clb 4X-
final
Race: B AKLC1 WESC1 WKOC1 GISC1 HWBC1 HWBC3
O 12:25 Race: A NSHC1 BPCC2 AWG*1 CAMC21 AKLC2 BPC*1
P 12:30 32 W U22 2-
final
Race: A RPCA3 RPCA2 RPCA1
Q 12:40 33 W U19 4+
final
Race: B CAMC21 AKLC22 NSHC3 AKLC21
R 12:45 Race: A ROTC1 WKOC2 AWGC1 WKOC1 WESC11 NSHC1
S 12:50 34 M Snr 2-
final
Race: A WKOC1 GISC1 NSHC1
T 13:00 35 M Clb 4X-
final
Race: B NSHC1 WKOC1 CAMC21 AKLC1 MERC1 BPCC1
U 13:05 Race: A TGAC1 WHAC1 COM*1 WESC1 WREC1
V 13:10 36 M U22 2-
final
Race: A RPCW1 RPCW2 RPCA2 RPCA1 RPCS1 RPCW3
W 13:20 37 M U19 4+
final
Race: A CAMC31 SPCC1 COMC1 WKOC1 NSHC1 NSHC2
X 13:30 38 W Nov 4+
final
Race: B HAMC1 GISC1 WKOC3 AKLC1 NSHC1 AKLC21
Y 13:35 Race: A WESC11 WKOC1 WKOC2 WESC1 CAMC21 HWBC1
Z 13:40 58 M Opn 1X (P)
final
Race: A WESC3 WESC2 WESC1 HWBC1
A 13:50 39 M Prm 1X
final
Race: A RPCW1 RNZX2 RNZX4 RNZX1 WHAC1 RPCA1
B 14:00 40 W Snr 2X
final
Race: A WESC1 HKIC1 HWBC1 AKLC2 BPCC1 AKLC1
C 14:05 41 W Prm 1X
final
Race: B RPCS2 RPCW3 RNZX5 RPCW2 RNZX4 WESC1
D 14:10 Race: A RPCS1 RPCW1 RNZX1 RNZX2 RNZX6 RNZX3
E 14:15 42 W U19 2X
final
Race: B CAMC2 SPCC1 AKLC1 ROTC2 CAMC22 CAMC1
F 14:20 Race: A ROTC1 CAMC31 HWBC1 BPCC1 PORC1 CAMC21
G 14:30 43 M Snr 2X
final
Race: A NSHC1 AWGC1 GISC1 BPCC1 HWBC1
H 14:35 45 W Clb 8+
final
Race: B AKLC23 AKLC22 AKLC21 HAMC1 HWBC1
I 14:40 Race: A WESC11 WKOC1 NSH*1 AWGC1 WREC1 HAMC2
J 14:45 47 M U19 2X
final
Race: B CAMC31 WHAC4 WHAC3 CAMC21 COMC1 COMC2
K 14:50 Race: A WHAC2 SPCC1 TGAC1 WKOC1 WHAC1 TAWC1
L 15:00 48 M Clb 8+
final
Race: A AWGC1 SPCC1 WKOC1 NSHC2 NSHC1 WKOC2
M 15:05 49 W Nov 4X+
final
Race: B HAMC1 BPCC1 CAMC1 NSHC1 HWBC2 GISC1
N 15:10 Race: A NSHC2 CAMC22 CAMC21 WESC1 AKLC1 HWBC1
O 15:20 50 W Prm 4X-
final
Race: A RNZX1 RPCW1 RNZX2
P 15:25 51 M Nov 4+
final
Race: B SPCC2 HWBC2 WKOC4 HWBC1 HAMC1 TGAC1
Q 15:30 Race: A WESC1 SPCC1 WKOC3 WKOC1 AKLC1 WKOC2
R 15:40 53 M Prm 4X-
final
Race: A RPCS1 RNZX2 RNZX1 RPCW1 RPCA1
S 15:45 54 W Clb 1X
final
Race: B CAMC1 BPCC3 MERC1 WESC2 WELC1 CLIC1
T 15:50 Race: A TAWC1 HWBC1 WESC1 PORC1 WKOC1 WKOC2
U 15:55 55 M Clb 1X
final
Race: B HWBC2 AKGC1 WKOC2 ROTC1 CAMC1 AKLC2
V 16:00 Race: A CLIC1 COMC1 WREC1 TGAC3 WREC2 WESC1
W 16:10 56 W Opn 8+
final
Race: A AKLC22 HAMC1 AKLC21 RPCA1 WESC11 WKOC1
X 16:20 57 M Opn 8+
final
Race: A RNZX1 NSHC1 WKOC1 RPCW1
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.