Event Sponsor
Day sheets: N.I. Club Champs
These are the day sheets for the 2014 North Island Club Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 7th February 2014
Race X @ 13:28: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Odette Sceats
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: EGGS
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: WKDS
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: EGGS
|
Race Y @ 13:32: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Aimee Pink
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Alexandra Finlay (stroke), Bernadette Boland, Isabella Regtien, Paitten Bishop + Kyle Battersby (cox)
Coached by: Matthew Wolff
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Chloe McFarlane & Brett Smith
|
Saturday, 8th February 2014
Race L @ 10:49: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: EGGS
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Alexandra Finlay (stroke), Bernadette Boland, Isabella Regtien, Paitten Bishop + Kyle Battersby (cox)
Coached by: Matthew Wolff
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: EGGS
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Odette Sceats
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
Race O @ 10:49: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Odette Sceats
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
Sunday, 9th February 2014
Race Q @ 12:40: B Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Odette Sceats
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: EGGS
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: EGGS
|
Race R @ 12:45: A Final | ||
---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: WKDS
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Aimee Pink
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Alexandra Finlay (stroke), Bernadette Boland, Isabella Regtien, Paitten Bishop + Kyle Battersby (cox)
Coached by: Matthew Wolff
|
Social