Event Sponsor
Day sheets: N.I. Club Champs
These are the day sheets for the 2014 North Island Club Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 7th February 2014
Race D @ 09:42: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Odette Sceats
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Annabel Childs (stroke), Olivia Bridgman, Claudia Frew, Charlotte Riley + Alexandra Littlewood (cox)
Coached by: Caroline Delong
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Olivia White-Parsons (stroke), Caitlin White-Parsons, Kristy-Joy Brown, Alexandra Murden + Kyle Battersby (cox)
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Lauren Coombe (stroke), Isabella Kippenbeger, Kirsten Vanderpeet, Laura Jamieson + Hayley Smith (cox)
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
Race E @ 09:46: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#2
NSH*
Composite crew. Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Kate Tidbury
|
Saturday, 8th February 2014
Race B @ 08:04: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
Race B @ 08:08: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Lauren Coombe (stroke), Isabella Kippenbeger, Kirsten Vanderpeet, Laura Jamieson + Hayley Smith (cox)
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
Race V @ 17:35: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Annabel Childs (stroke), Olivia Bridgman, Claudia Frew, Charlotte Riley + Alexandra Littlewood (cox)
Coached by: Caroline Delong
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Kate Tidbury
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Odette Sceats
|
Sunday, 9th February 2014
Race C @ 07:45: B Final | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Kate Tidbury
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Lauren Coombe (stroke), Isabella Kippenbeger, Kirsten Vanderpeet, Laura Jamieson + Hayley Smith (cox)
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Annabel Childs (stroke), Olivia Bridgman, Claudia Frew, Charlotte Riley + Alexandra Littlewood (cox)
Coached by: Caroline Delong
|
Race D @ 07:50: A Final | ||
---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Olivia White-Parsons (stroke), Caitlin White-Parsons, Kristy-Joy Brown, Alexandra Murden + Kyle Battersby (cox)
|
|
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#2
NSH*
Composite crew. Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Odette Sceats
|
Social