Social

T FB

You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2019, 2018, 2017, 2016, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.

Results: N.I. Club Champs

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

A Final
gold medal
AWGC strip AWGC
AWGC
Whanganui
Crew #1 AWGC
Coached by: Ian Weenink
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #1 WESC
Coached by: Josh Everitt
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
HAMC strip HAMC
HAMC
Waikato
Crew #1 HAMC
Coached by: Blair Currie
  • Click to expand crew ⇨
 
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #32 AKLC
Coached by: DIOC
  • Click to expand crew ⇨
 
PETC strip PETC
PETC
Wellington
 
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #1 NSHC
Coached by: Rebecca Beattie & Kim Dowden
  • Click to expand crew ⇨
B Final
 
HAMC strip HAMC
HAMC
Waikato
Crew #21 HAMC
  • Click to expand crew ⇨
 
WREC strip WREC
WREC
Auckland
Crew #1 WREC
Coached by: Andrew Wakelin
  • Click to expand crew ⇨
 
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #2 NSHC
Coached by: Rebecca Beattie & Kim Dowden
  • Click to expand crew ⇨
 
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #31 AKLC
Coached by: DIOC
  • Click to expand crew ⇨
 
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #1 HWBC
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
  • Click to expand crew ⇨
 
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #31 CAMC
Coached by: Tony Burns
  • Click to expand crew ⇨
A Final
gold medal
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #21 CAMC
Coached by: Tom Stannard
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
bronze medal
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
Crew #11 WKOC
  • Click to expand crew ⇨
 
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #23 CAMC
Coached by: Peter Britton & Sandy Stuart
  • Click to expand crew ⇨
 
AWG* strip AWG*
AWG*
Whanganui
Crew #1 AWG*
Composite crew. Coached by: J Williams & L Obrien
  • Click to expand crew ⇨
 
BPCC strip BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Crew #1 BPCC
Coached by: Ted Phelps
  • Click to expand crew ⇨
B Final
 
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
 
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #1 NSHC
Coached by: Chris Brake
  • Click to expand crew ⇨
 
TPOC strip TPOC
TPOC
Bay of Plenty
Crew #1 TPOC
Coached by: Rohan Condon
  • Click to expand crew ⇨
 
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #22 CAMC
Coached by: Tom Stannard
  • Click to expand crew ⇨
 
WTMC strip WTMC
WTMC
Auckland
Crew #1 WTMC
Coached by: Craig Hawthorne
  • Click to expand crew ⇨
 
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #2 HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
  • Click to expand crew ⇨
A Final
gold medal
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #1 NSHC
Coached by: Chris Brake
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #21 CAMC
Coached by: Janey Wackrow
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #2 NSHC
Coached by: Chris Brake
  • Click to expand crew ⇨
 
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #1 HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Dave MacKintosh
  • Click to expand crew ⇨
 
WTMC strip WTMC
WTMC
Auckland
Crew #1 WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
  • Click to expand crew ⇨
 
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #22 CAMC
Coached by: Janey Wackrow
  • Click to expand crew ⇨
B Final
 
SPCC strip SPCC
SPCC
Waikato
Crew #4 SPCC
  • Click to expand crew ⇨
 
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #1 PETC
  • Click to expand crew ⇨
 
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
Crew #1 WKOC
  • Click to expand crew ⇨
 
ROTC strip ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Crew #2 ROTC
Coached by: Chris Pearson
  • Click to expand crew ⇨
 
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #2 HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Dave MacKintosh
  • Click to expand crew ⇨
 
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #3 HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Dave MacKintosh
  • Click to expand crew ⇨
A Final
gold medal
AWGC strip AWGC
AWGC
Whanganui
Crew #1 AWGC
Coached by: Ian Weenink
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
bronze medal
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
 
AKGC strip AKGC
AKGC
Auckland
Crew #1 AKGC
  • Click to expand crew ⇨
 
AWGC strip AWGC
AWGC
Whanganui
Crew #2 AWGC
Coached by: Ian Weenink
  • Click to expand crew ⇨
 
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
B Final
 
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #1 WESC
Coached by: Keith Page
  • Click to expand crew ⇨
 
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #31 CAMC
Coached by: Peter Britton
  • Click to expand crew ⇨
 
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
Crew #14 WKOC
  • Click to expand crew ⇨
 
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #1 NSHC
Coached by: Jane Stanley
  • Click to expand crew ⇨
 
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #1 HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
  • Click to expand crew ⇨
 
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #31 WESC
Coached by: Josh Schmidt
  • Click to expand crew ⇨