Day sheets: N.I. Club Champs
These are the day sheets for the 2017 North Island Club Championships.
Friday, 27th January 2017
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | 09:24 | 2 | G U17 4+ heat | Race: 1 | ||||||||
H | 09:28 | 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd | Race: 2 | |||||||||
I | 09:32 | Race: 3 | ||||||||||
J | 09:36 | 7 | B U15 2X heat | Race: 1 | ||||||||
K | 09:40 | 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final | Race: 2 | |||||||||
L | 09:44 | Race: 3 | ||||||||||
M | 09:48 | Race: 4 | ||||||||||
N | 09:52 | Race: 5 | ||||||||||
O | 09:58 | 8 | G U15 4X+ heat | Race: 1 | ||||||||
P | 10:02 | 1->FA+1F2; R2->FB+2F3; R3->FC+3F4;R4->FD+4F5 | Race: 2 | |||||||||
Q | 10:06 | Race: 3 | ||||||||||
R | 10:10 | Race: 4 | ||||||||||
S | 10:14 | Race: 5 | ||||||||||
T | 10:18 | Race: 6 | ||||||||||
U | 10:22 | Race: 7 | ||||||||||
V | 10:30 | 10 | B U18 2‑ heat | Race: 1 | ||||||||
W | 10:34 | 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||
X | 10:38 | 12 | G U18 2X heat | Race: 1 | ||||||||
Y | 10:42 | 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final | Race: 2 | |||||||||
Z | 10:46 | Race: 3 | ||||||||||
A | 10:50 | Race: 4 | ||||||||||
B | 10:54 | Race: 5 | ||||||||||
C | 10:58 | 13 | B U16 4X+ heat | Race: 1 | ||||||||
D | 11:02 | 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final | Race: 2 | |||||||||
E | 11:06 | Race: 3 | ||||||||||
F | 11:10 | Race: 4 | ||||||||||
G | 11:14 | Race: 5 | ||||||||||
H | 11:18 | 15 | G U16 1X heat | Race: 1 | ||||||||
I | 11:22 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | |||||||||
J | 11:26 | Race: 3 | ||||||||||
K | 11:30 | Race: 4 | ||||||||||
L | 11:34 | 20 | B U17 8+ heat | Race: 1 | ||||||||
M | 11:38 | 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||
N | 11:42 | 21 | G U17 4X+ heat | Race: 1 | ||||||||
O | 11:46 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | |||||||||
P | 11:50 | Race: 3 | ||||||||||
Q | 11:54 | Race: 4 | ||||||||||
R | 11:58 | 22 | G U15 4+ heat | Race: 1 | ||||||||
S | 12:02 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | |||||||||
T | 12:06 | Race: 3 | ||||||||||
U | 12:10 | Race: 4 | ||||||||||
V | 12:18 | 24 | B U18 4X+ heat | Race: 1 | ||||||||
W | 12:22 | 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||
X | 12:26 | 26 | G U18 2‑ heat | Race: 1 | ||||||||
Y | 12:30 | 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||
Z | 12:34 | 28 | B U16 4+ heat | Race: 1 | ||||||||
A | 12:38 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | |||||||||
B | 12:42 | Race: 3 | ||||||||||
C | 12:46 | Race: 4 | ||||||||||
D | 12:50 | 30 | G U16 8+ heat | Race: 1 | ||||||||
E | 12:54 | 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||
F | 12:58 | 32 | B U17 2X heat | Race: 1 | ||||||||
G | 13:02 | 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final | Race: 2 | |||||||||
H | 13:06 | Race: 3 | ||||||||||
I | 13:10 | Race: 4 | ||||||||||
J | 13:14 | Race: 5 | ||||||||||
K | 13:18 | 33 | G U17 1X heat | Race: 1 | ||||||||
L | 13:22 | 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final | Race: 2 | |||||||||
M | 13:26 | Race: 3 | ||||||||||
N | 13:30 | Race: 4 | ||||||||||
O | 13:34 | Race: 5 | ||||||||||
P | 13:38 | 34 | B U15 8+ heat | Race: 1 | ||||||||
Q | 13:42 | 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||
R | 13:49 | 39 | B U18 4+ prelim | Race: 1 | ||||||||
S | 13:52 | 40 | G U18 4+ heat | Race: 1 | ||||||||
T | 13:56 | 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||
U | 14:00 | 41 | G U16 4X+ heat | Race: 1 | ||||||||
V | 14:04 | 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final | Race: 2 | |||||||||
W | 14:08 | Race: 3 | ||||||||||
X | 14:12 | Race: 4 | ||||||||||
Y | 14:16 | Race: 5 | ||||||||||
Z | 14:20 | 43 | B U16 2X heat | Race: 1 | ||||||||
A | 14:24 | 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final | Race: 2 | |||||||||
B | 14:28 | Race: 3 | ||||||||||
C | 14:32 | Race: 4 | ||||||||||
D | 14:36 | Race: 5 | ||||||||||
E | 14:40 | 45 | G U18 1X heat | Race: 1 | ||||||||
F | 14:44 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | |||||||||
G | 14:48 | Race: 3 | ||||||||||
H | 14:52 | Race: 4 | ||||||||||
I | 14:56 | 47 | B U18 1X heat | Race: 1 | ||||||||
J | 15:00 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | |||||||||
K | 15:04 | Race: 3 | ||||||||||
L | 15:08 | Race: 4 | ||||||||||
M | 15:12 | 50 | G U15 2X heat | Race: 1 | ||||||||
N | 15:16 | 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final | Race: 2 | |||||||||
O | 15:20 | Race: 3 | ||||||||||
P | 15:24 | Race: 4 | ||||||||||
Q | 15:28 | Race: 5 | ||||||||||
R | 15:34 | 51 | B U15 4X+ heat | Race: 1 | ||||||||
S | 15:38 | 1+2F2->A Final; R2+4F3->B Final; R3,4->C Final | Race: 2 | |||||||||
T | 15:42 | Race: 3 | ||||||||||
U | 15:46 | Race: 4 | ||||||||||
V | 15:50 | Race: 5 | ||||||||||
W | 15:54 | Race: 6 | ||||||||||
X | 16:06 | 53 | G U17 8+ prelim | Race: 1 | ||||||||
Y | 16:10 | 58 | B U17 4+ heat | Race: 1 | ||||||||
Z | 16:14 | 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd | Race: 2 | |||||||||
A | 16:18 | Race: 3 | ||||||||||
B | 16:22 | 59 | G U16 4+ heat | Race: 1 | ||||||||
C | 16:26 | 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd | Race: 2 | |||||||||
D | 16:30 | Race: 3 | ||||||||||
E | 16:34 | 62 | B U18 2X heat | Race: 1 | ||||||||
F | 16:38 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | |||||||||
G | 16:42 | Race: 3 | ||||||||||
H | 16:46 | Race: 4 | ||||||||||
I | 16:50 | 64 | G U15 8+ heat | Race: 1 | ||||||||
J | 16:54 | 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||
K | 16:58 | 66 | B U16 8+ heat | Race: 1 | ||||||||
L | 17:02 | 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated | Race: 2 |
Saturday, 28th January 2017
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. AWGC2) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 29th January 2017
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 07:30 | 3 | W Clb 4+ repechage | Race: 1 | AKLC1 | PETC1 | STAC1 | STAC2 | WKOC1 | TAWC1 | ||
B | 07:34 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | WELC2 | HWBC2 | NSHC2 | PORC1 | AKLC21 | HWBC1 | WELC1 | ||
C | 07:38 | 4 | M Nov 4X+ repechage | Race: 1 | AKLC12 | SGEC1 | HKIC1 | WKOC4 | WELC2 | |||
D | 07:42 | 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | COMC1 | AKLC11 | AKLC51 | WKOC2 | GISC1 | AKLC13 | |||
E | 07:46 | Race: 3 | WKOC42 | ROTC1 | WESC21 | HWBC1 | WTMC1 | CAMC1 | ||||
Y | 07:50 | Race: 4 | WESC22 | AKLC5 | NSHC1 | WHAC1 | SGEC2 | WELC4 | ||||
F | 07:54 | 24 | B U18 4X+ final | Race: A | ||||||||
G | 07:58 | 9 | W Nov 2X repechage | Race: 1 | HAMC31 | WKOC2 | WREC2 | CAMC2 | STAC3 | CAMC5 | ||
H | 08:02 | 1->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | TGAC2 | TGAC21 | TGAC1 | NSHC1 | MERC2 | BPCC4 | BPCC3 | TGSC2 | |
I | 08:06 | Race: 3 | MERC3 | | WKOC3 | TGSC1 | MERC1 | CAMC3 | ||||
J | 08:10 | Race: 4 | WREC1 | | STAC1 | CAMC21 | CTYC1 | KICC2 | | BPCC2 | ||
K | 08:14 | Race: 5 | ||||||||||
L | 11 | M Clb 4+ repechage | Race: 1 | HWBC1 | WKOC1 | AKLC12 | WELC1 | |||||
M | 08:18 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | HWBC2 | AKLC1 | STAC1 | WESC1 | |||||
N | 08:22 | 94 | W Mst 2X (1000m) final | Race: A | ||||||||
O | 08:26 | 26 | G U18 2‑ final | Race: A | ||||||||
P | 08:30 | 17 | M Snr 1X repechage | Race: 1 | WESC1 | WHAC1 | STAC1 | CLIC1 | ||||
Q | 08:34 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | TGAC1 | WKOC2 | WREC1 | WKOC3 | WKOC1 | ||||
R | 08:38 | 28 | B U16 4+ final | Race: B | ||||||||
S | 08:42 | Race: A | ||||||||||
T | 08:46 | 30 | G U16 8+ final | Race: A | ||||||||
U | 08:50 | 32 | B U17 2X final | Race: B | ||||||||
V | 08:54 | Race: A | ||||||||||
W | 08:58 | 33 | G U17 1X final | Race: B | ||||||||
X | 09:02 | Race: A | ||||||||||
Y | 09:06 | 34 | B U15 8+ final | Race: A | ||||||||
Z | 09:10 | 93 | M Mst 2X (1000m) final | Race: A | ||||||||
A | 09:14 | 23 | M Nov 2X repechage | Race: 1 | | COMC1 | ROTC2 | KICC2 | SPCC1 | WELC2 | CAMC2 | WELC3 |
B | 09:18 | 1->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | ROTC1 | | AKLC5 | CAMC21 | WTMC1 | GISC2 | GISC1 | ||
C | 09:22 | Race: 3 | CAMC22 | SPCC2 | AKLC11 | KICC1 | WKOC43 | HKIC1 | HWBC3 | |||
D | 09:26 | Race: 4 | WELC1 | STAC2 | COMC2 | WHAC2 | CLIC1 | | WHAC1 | |||
E | 09:30 | 39 | B U18 4+ final | Race: A | ||||||||
F | 09:34 | 40 | G U18 4+ final | Race: A | ||||||||
G | 09:38 | 25 | M Clb 2‑ repechage | Race: 1 | WELC1 | WELC2 | WELC3 | |||||
H | 09:42 | 27 | W Nov 4X+ repechage | Race: 1 | AKLC5 | WELC2 | GISC1 | SGEC1 | | WELC1 | WELC3 | |
I | 09:46 | 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | HKIC1 | BPCC2 | BPCC1 | STAC1 | STAC2 | TGSC1 | MERC1 | ||
J | 09:50 | Race: 3 | HWBC2 | WREC1 | CAMC1 | AKLC31 | HWBC3 | HWBC4 | ||||
K | 09:54 | Race: 4 | MERC2 | CAMC22 | CAMC2 | KICC1 | CAMC21 | | WKOC1 | |||
L | 09:58 | 31 | W Clb 2X repechage | Race: 1 | TGAC22 | WELC3 | HWBC2 | HWBC1 | PETC1 | | AKLC1 | |
M | 10:02 | 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | TGAC24 | TGAC23 | CLIC1 | WELC2 | WELC1 | CAMC1 | WKOC3 | ||
N | 10:06 | Race: 3 | GISC2 | BPCC1 | STAC1 | WREC2 | MERC1 | GISC1 | ||||
Z | 10:10 | Race: 4 | MERC2 | WKOC2 | NSHC1 | SGEC1 | ROTC1 | NSHC2 | ||||
O | 10:14 | 36 | W Prm 1X repechage | Race: 1 | RNZX7 | RNZX5 | RNZX1 | RNZX4 | RPCA1 | RPCW4 | ||
P | 10:18 | 1,2,3->A Final | Race: 2 | WKOC1 | RNZX6 | RPCW1 | RPCW2 | RPCA2 | RPCW3 | |||
Q | 10:22 | 37 | M Prm 1X repechage | Race: 1 | HAMC1 | RNZX9 | RNZX6 | | RNZX8 | |||
R | 10:26 | 1,2,3->A Final | Race: 2 | HAMC2 | RPCW1 | RNZX4 | RNZX7 | RPCW2 | RPCS1 | |||
S | 10:30 | 41 | G U16 4X+ final | Race: B | ||||||||
T | 10:34 | Race: A | ||||||||||
U | 10:38 | 43 | B U16 2X final | Race: B | ||||||||
V | 10:42 | Race: A | ||||||||||
W | 10:46 | 45 | G U18 1X final | Race: B | ||||||||
X | 10:50 | Race: A | ||||||||||
Y | 10:54 | 47 | B U18 1X final | Race: B | ||||||||
Z | 10:58 | Race: A | ||||||||||
A | 11:02 | 42 | M Clb 2X repechage | Race: 1 | WESC32 | TGAC1 | | STAC3 | STAC2 | | CLIC2 | CAMC1 |
B | 11:06 | 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | CLIC1 | SGEC1 | COMC1 | MERC1 | WESC21 | HWBC1 | WTMC2 | ||
C | 11:10 | Race: 3 | | ROTC1 | BPCC1 | WTMC1 | BPCC2 | TGAC3 | WESC31 | CLIC3 | ||
D | 11:14 | 50 | G U15 2X final | Race: B | ||||||||
E | 11:18 | Race: A | ||||||||||
F | 11:22 | 51 | B U15 4X+ final | Race: C | ||||||||
G | 11:26 | Race: B | ||||||||||
H | 11:30 | Race: A | ||||||||||
I | 11:34 | 44 | W Nov 8+ repechage | Race: 1 | | STAC1 | AKLC22 | HWBC2 | ||||
J | 11:38 | 48 | W Clb 2‑ repechage | Race: 1 | | | WELC1 | SGEC1 | PORC1 | TAWC1 | | |
K | 11:42 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | | | WTMC1 | WKOC2 | WKOC3 | MERC1 | | ||
L | 11:46 | 49 | M Nov 8+ repechage | Race: 1 | NSHC11 | SPCC1 | AKLC11 | HWBC1 | WELC1 | |||
M | 11:50 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | GISC1 | AKLC51 | WELC2 | AKLC12 | |||||
N | 11:54 | 53 | G U17 8+ final | Race: A | ||||||||
O | 11:58 | 58 | B U17 4+ final | Race: A | ||||||||
P | 12:02 | 63 | W Clb 4X‑ repechage | Race: 1 | CAMC1 | AKLC1 | WKOC3 | HWBC1 | ROTC1 | WESC2 | NSHC2 | |
R | 12:06 | 65 | M Clb 4X‑ repechage | Race: 1 | WTMC1 | MERC1 | ROTC1 | STAC1 | AKLC5 | |||
S | 12:10 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | WKOC41 | BPCC1 | STAC2 | TGAC1 | |||||
T | 12:14 | 59 | G U16 4+ final | Race: A | ||||||||
U | 12:18 | 62 | B U18 2X final | Race: B | ||||||||
V | 12:22 | Race: A | ||||||||||
W | 12:26 | 64 | G U15 8+ final | Race: A | ||||||||
X | 12:30 | 66 | B U16 8+ final | Race: A | ||||||||
Y | 12:34 | 72 | B U15 4+ final | Race: A | ||||||||
Z | 12:38 | 73 | G U17 2X final | Race: B | ||||||||
A | 12:42 | Race: A | ||||||||||
B | 12:50 | 70 | M U20 1X repechage | Race: 1 | RPCA3 | RPCA2 | WKOC1 | |||||
C | 12:54 | 1,2,3->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | WESC21 | RPCW2 | AKLC1 | TGSC1 | |||||
D | 12:58 | 75 | W Nov 4+ repechage | Race: 1 | MERC2 | | | HWBC1 | HAMC31 | |||
E | 13:02 | 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | AKLC52 | NSHC2 | WKOC2 | MERC1 | WKOC4 | HWBC2 | |||
F | 13:06 | Race: 3 | TGAC1 | WELC2 | CAMC21 | | AKLC51 | | ||||
G | 13:10 | Race: 4 | | STAC1 | PETC2 | PETC1 | | | ||||
H | 13:14 | 76 | W Clb 8+ repechage | Race: 1 | AKLC22 | HWBC1 | STAC1 | PETC1 | WESC1 | WESC2 | WELC1 | AKLC23 |
I | 13:18 | 77 | B U17 4X+ final | Race: A | ||||||||
J | 13:22 | Race: B | ||||||||||
K | 13:26 | 78 | M Clb 8+ repechage | Race: 1 | AKLC12 | WELC1 | TGA*1 | STAC1 | HWBC1 | HWBC2 | AKLC1 | WELC2 |
L | 13:30 | 80 | G U15 8X+ final | Race: A | ||||||||
M | 13:34 | 84 | G U16 2X final | Race: C | ||||||||
N | 13:38 | Race: B | ||||||||||
O | 13:42 | Race: A | ||||||||||
P | 13:46 | 85 | B U16 1X final | Race: B | ||||||||
Q | 13:50 | Race: A | ||||||||||
R | 13:54 | 68 | G U18 4X+ final | Race: A | ||||||||
S | 13:58 | 82 | M Nov 4+ repechage | Race: 1 | HWBC1 | AKLC52 | AKLC51 | ZCHG3 | GISC1 | |||
T | 14:02 | 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | TGAC1 | HWBC2 | WTMC1 | ||||||
U | 14:06 | 86 | W Clb 1X repechage | Race: 1 | BPCC1 | WESC4 | HWBC2 | TAWC1 | COMC1 | WELC2 | WESC3 | NSHC1 |
V | 14:10 | 9 | W Nov 2X semi-final | Race: 1 | CAMC5 | | ROTC1 | SGEC1 | STAC2 | AKLC5 | TGAC22 | TGSC1 |
W | 14:14 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | STAC1 | | NSHC2 | KICC1 | ROTC2 | CAMC1 | GISC2 | NSHC1 | |
X | 14:18 | 87 | M Clb 1X repechage | Race: 1 | WTMC3 | TGAC2 | WHAC1 | WREC1 | CLIC2 | |||
Y | 14:22 | 1->Semi-Final; Rest Eliminated | Race: 2 | BPCC4 | MERC2 | AKLC1 | WTMC1 | AKLC2 | ||||
Z | 14:26 | Race: 3 | BPCC2 | BPCC3 | MERC1 | CLIC1 | COMC1 | COMC2 | ||||
A | 14:30 | Race: 4 | TGSC1 | WTMC2 | CAMC1 | STAC1 | WHAC2 | | ||||
B | 14:34 | 88 | B U15 8X+ final | Race: A | ||||||||
C | 14:38 | 91 | G U18 8+ final | Race: A | ||||||||
D | 14:42 | 92 | B U18 8+ final | Race: A | ||||||||
E | 14:50 | 4 | M Nov 4X+ semi-final | Race: 1 | AKLC51 | | NSHC1 | STAC1 | KICC1 | WKOC2 | HKIC1 | WHAC1 |
F | 14:55 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | AKLC12 | AKLC11 | WESC21 | WKOC1 | WKOC41 | SGEC1 | SGEC2 | ROTC1 | |
G | 15:05 | 31 | W Clb 2X semi-final | Race: 1 | CLIC1 | PETC1 | NSHC1 | WREC1 | WESC1 | WELC2 | WREC2 | ROTC1 |
H | 15:10 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | HWBC2 | WELC1 | HWBC1 | WKOC1 | TGAC21 | STAC1 | SGEC1 | MERC1 | |
I | 15:15 | 25 | M Clb 2‑ semi-final | Race: 1 | WELC1 | WESC1 | NSHC2 | WREC1 | HWBC1 | | WTMC1 | |
J | 15:20 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | WELC3 | | NSHC1 | | TGAC1 | STAC2 | STAC1 | ||
K | 15:25 | 27 | W Nov 4X+ semi-final | Race: 1 | BPCC1 | GISC1 | KICC1 | HWBC1 | NSHC1 | STAC2 | AKLC31 | CAMC22 |
L | 15:30 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | WELC2 | CAMC21 | CAMC1 | ROTC1 | TGAC21 | SGEC1 | STAC1 | HWBC2 | |
M | 15:45 | 23 | M Nov 2X semi-final | Race: 1 | ROTC2 | NSHC2 | WKOC42 | STAC1 | WKOC2 | NSHC1 | WESC22 | KICC1 |
N | 15:50 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | CLIC1 | CAMC1 | WKOC3 | WESC21 | WKOC1 | WKOC41 | HWBC2 | CAMC21 | |
O | 15:55 | 42 | M Clb 2X semi-final | Race: 1 | CLIC1 | TGAC2 | WKOC1 | WKOC2 | WKOC41 | WESC1 | STAC3 | STAC2 |
P | 16:00 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | BPCC1 | WHAC1 | STAC4 | WREC1 | AWGC1 | MERC2 | MERC1 | ROTC1 | |
Q | 16:10 | 86 | W Clb 1X semi-final | Race: 1 | WESC4 | PORC2 | CAMC1 | HWBC1 | CLIC1 | PORC1 | WKOC2 | TAWC1 |
R | 16:15 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | COMC1 | WESC1 | WKOC1 | WELC1 | WREC1 | CLIC2 | WHAC1 | WESC3 | |
S | 16:20 | 44 | W Nov 8+ semi-final | Race: 1 | AKLC22 | WKOC2 | PETC1 | AKLC31 | WELC1 | TGAC1 | MERC1 | HWBC2 |
T | 16:25 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | STAC1 | NSHC1 | AKLC21 | WKOC1 | AKLC51 | CAMC21 | MERC2 | ||
U | 16:55 | 87 | M Clb 1X semi-final | Race: 1 | WREC1 | HWBC1 | WKOC2 | CLIC3 | WKOC3 | WKOC4 | AWGC1 | CLIC1 |
V | 17:00 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | STAC1 | BPCC1 | TGAC1 | NSHC1 | WKOC1 | WESC1 | WKOC41 | AKLC1 | |
W | 17:10 | 82 | M Nov 4+ semi-final | Race: 1 | AKLC51 | AKLC12 | WKOC1 | WKOC2 | NSHC1 | WKOC3 | AKLC13 | WTMC1 |
X | 17:15 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | TGAC1 | WESC21 | AKLC11 | STAC1 | SPCC2 | ZCHG1 | WKOC41 | ZCHG3 | |
Y | 17:25 | 75 | W Nov 4+ semi-final | Race: 1 | WKOC4 | TGAC1 | STAC1 | AKLC31 | WKOC1 | WKOC2 | MERC2 | PETC2 |
Z | 17:30 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | | PETC1 | HWBC1 | WELC1 | WKOC3 | CAMC21 | MERC1 | WELC2 | |
A | 17:35 | 63 | W Clb 4X‑ semi-final | Race: 1 | WESC2 | WHA*1 | NSHC1 | WELC1 | WREC1 | STAC1 | GISC1 | NSHC2 |
B | 17:40 | 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final | Race: 2 | HWBC1 | WREC2 | STAC2 | WESC1 | WKOC2 | SGEC1 | WELC3 | ROTC1 |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. HAMC31) was scratched after being drawn in the race.
Monday, 30th January 2017
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. AWGC1) was scratched after being drawn in the race.
Social