Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Roger Whiteparsons & Barrie Mabbott
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: EGGS
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Fenella Finlay-Yates (stroke), Alison Mills, Shauna Glassie-Ryan, Anna Gallaher + Rachel Scott (cox)
Coached by: HAMG
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: EGGS
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Barrie Mabbott & Roger White-Parsons
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Fenella Finlay-Yates (stroke), Alison Mills, Shauna Glassie-Ryan, Anna Gallaher + Rachel Scott (cox)
Coached by: HAMG
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Deborah Scott (stroke), Stephanie Kidner, Shanae Hoffman, Catherine Stapleton + Alistair Sparke (cox)
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: EGGS
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Barrie Mabbott & Roger White-Parsons
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Jakob Scotts-Bahle & Dion Blackmore
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Roger Whiteparsons & Barrie Mabbott
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: EGGS
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: EGGS
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Barrie Mabbott & Roger White-Parsons
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Fenella Finlay-Yates (stroke), Alison Mills, Shauna Glassie-Ryan, Anna Gallaher + Rachel Scott (cox)
Coached by: HAMG
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Deborah Scott (stroke), Stephanie Kidner, Shanae Hoffman, Catherine Stapleton + Alistair Sparke (cox)
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Jakob Scotts-Bahle & Dion Blackmore
|
Social