Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Antony Zouch & Timothy Zouch
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Sam Jackson
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Angus Hunter (stroke), Te Ohongaake Swanson Hall, Jared Sinclair, Mark Sinclair + Ronan Griffiths (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Tom Clark
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Angus Hunter (stroke), Te Ohongaake Swanson Hall, Jared Sinclair, Mark Sinclair + Ronan Griffiths (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Tom Clark
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Daniel Johnson (stroke), Richard Harris, Hugo van Cingel, Cameron Hodges-Ginns + Fergus Bremner (cox)
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Sam Jackson
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Michael Berry
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Antony Zouch & Timothy Zouch
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Angus Hunter (stroke), Te Ohongaake Swanson Hall, Jared Sinclair, Mark Sinclair + Ronan Griffiths (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Tom Clark
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Michael Berry
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Sam Jackson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
Social