Event Sponsor
Day sheets: N.I. Club Champs
These are the day sheets for the 2019 North Island Club Championships.
click a filter below to remove it
IMPORTANT: this day sheet shows races from both regattas in the combined regatta being held for the Cambridge Town Cup (Fri-Sun) and North Island Club Championships (Sat-Mon). But it only shows the lane draw of crews in this regatta.
Friday, 25th January 2019
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 26th January 2019
Race 261 (M) @ 17:11: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#4
WESC
Coached by: Samuel Jackson
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: Samuel Jackson
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
|
Race 262 (N) @ 17:15: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & James Sandston
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
Race 263 (O) @ 17:19: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Marc Paynter
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Rex Jones & Barry Banks
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Louise Beaumont
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
Race 264 (P) @ 17:23: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 27th January 2019
Race 367 (K) @ 13:59: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Rex Jones & Barry Banks
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Marc Paynter
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#4
WESC
Coached by: Samuel Jackson
|
Race 368 (L) @ 14:03: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
Coached by: Samuel Jackson
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Race 419 (L) @ 17:52: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Louise Beaumont
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Race 420 (M) @ 17:56: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Monday, 28th January 2019
Race 477 (B) @ 14:05: B Final | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Chris Williams
|
Race 478 (C) @ 14:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Louise Beaumont
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: David Neuhaus
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
Social