Event Sponsor
Day sheets: N.I. Club Champs
These are the day sheets for the 2019 North Island Club Championships.
click a filter below to remove it
IMPORTANT: this day sheet shows races from both regattas in the combined regatta being held for the Cambridge Town Cup (Fri-Sun) and North Island Club Championships (Sat-Mon). But it only shows the lane draw of crews in this regatta.
Friday, 25th January 2019
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 26th January 2019
Race 119 (A) @ 07:30: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Andrew Ede
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Natysha Hubbard
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Dylan Swain
|
|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Ashlee Numa
|
Race 120 (B) @ 07:34: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Dave Campbell & Julia Kelly
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna & Craig Bocock
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
|
Race 121 (C) @ 07:38: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Christie Davis
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Natysha Hubbard
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
Race 122 (D) @ 07:42: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Leen Gorissen, Sarah Templeton
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Dave Campbell & Julia Kelly
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
Sunday, 27th January 2019
Race 278 (A) @ 08:00: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna & Craig Bocock
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Christie Davis
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Natysha Hubbard
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
Race 279 (B) @ 08:04: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Dylan Swain
|
|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
Race 389 (G) @ 15:27: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Christie Davis
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
Race 390 (H) @ 15:31: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna & Craig Bocock
|
|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Andrew Ede
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Leen Gorissen, Sarah Templeton
|
|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Monday, 28th January 2019
Race 424 (A) @ 07:55: B Final | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Leen Gorissen, Sarah Templeton
|
Race 425 (B) @ 08:00: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Christie Davis
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Andrew Ede
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna & Craig Bocock
|
Social