Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
||||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
William Mackintosh (stroke), Thomas Foley, Dougal Rutherford-Levien, Lachlan Sparling + Isaac Briggs (cox)
Coached by: David Neuhaus
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Hannah Kennedy
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Cam MacGillivray (stroke), Nicholas Bryan, Dylan Cottingham, Samuel Cooper + Benjamin Campbell (cox)
Coached by: Alice Denyer
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Coached by: Hannah Kennedy
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: Tim Nelson & Leigh Brown
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Chris Thorsen
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Whitburn
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#13
NSHC
Coached by: Hannah Kennedy
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Loftus Stanford & Sam Scott
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Jason Theobald
|
||||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: David Neuhaus
|
||||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
|
||||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Eric Verdonk
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Sam Whitburn
|
||||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Gordon Trevett & Bruce Jones
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Coached by: Hannah Kennedy
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Hannah Kennedy
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Whitburn
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Loftus Stanford & Sam Scott
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Sam Whitburn
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Lupus
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Cam MacGillivray (stroke), Nicholas Bryan, Dylan Cottingham, Samuel Cooper + Benjamin Campbell (cox)
Coached by: Alice Denyer
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: Tim Nelson & Leigh Brown
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#13
NSHC
Coached by: Hannah Kennedy
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Eric Verdonk
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Gordon Trevett & Bruce Jones
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Rob Ryan & Hamish Mackie
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Jason Theobald
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Sirius
|
Social