Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Bailey Walters & Hannah Pointon
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Alyssa Sherry-Middlemiss (stroke), Aimee Clink, Samantha Eden, Natasha Dickie + Amelia McCarroll (cox)
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Robin Crooks
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
|
||||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Tuscany Main
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Sean Birdling
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Pyxis
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Savannah Barrack & Caspar Hammond
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Bellatrix
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Nick Chamberlain
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Georgia Allen & Leann Plummer
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Paul Smart & Brent Dunshea
Boat: Ohariu
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Kea Ward
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Richmond
|
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Amber Fordham & Kim Dowden
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Alyssa Sherry-Middlemiss (stroke), Aimee Clink, Samantha Eden, Natasha Dickie + Amelia McCarroll (cox)
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Robin Crooks
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Sean Birdling
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Pyxis
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Bellatrix
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Paul Smart & Brent Dunshea
Boat: Ohariu
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Georgia Allen & Leann Plummer
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Amber Fordham & Kim Dowden
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Coached by: Amber Fordham & Kim Dowden
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Bailey Walters & Hannah Pointon
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Tuscany Main
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Savannah Barrack & Caspar Hammond
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Nick Chamberlain
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Kea Ward
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Richmond
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Alyssa Sherry-Middlemiss (stroke), Aimee Clink, Samantha Eden, Natasha Dickie + Amelia McCarroll (cox)
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Robin Crooks
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Georgia Allen & Leann Plummer
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Richmond
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
Coached by: Amber Fordham & Kim Dowden
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Maxie Robb & Andrew Ede
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#12
SGEC
Coached by: Nick Chamberlain
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Hooper Kelly-Smith & Oliver Fahey
Boat: St Marys
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Jaime Macfie
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Bailey Walters & Hannah Pointon
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Savannah Barrack & Caspar Hammond
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Paul Smart & Brent Dunshea
Boat: Ohariu
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Rick Grobecker & Rex Jones
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Robin Crooks & Rachel Gamble-Flint
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Mahina
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Bellatrix
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Sean Birdling
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Nick Chamberlain
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Coached by: Amber Fordham & Kim Dowden
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Gabrielle Peach & Sam Goldstine
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#12
WESC
Coached by: Savannah Barrack & Caspar Hammond
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland & Lewis Green
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Tuscany Main
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Catherine Duffin
Boat: Pyxis
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Kea Ward
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Mike Tolhurst
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
|
Social