Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker & Tony Collins
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Fiona Harris & Kevin Stevenson
Boat: Carbo
|
||||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Bruce Jones
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Brendan Cullum & Caitlyn Wardell
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Terry Dolan
|
||||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Bruce Jones
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Matt Mannington
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Coached by: Ben Tyson
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
George Rixon-Taylor (stroke), Lochie McKeefry, Kahurangi Burkitt, Luke Hutchinson + Luc Boeschenstein (cox)
Coached by: Lua Tuiomanufili
Boat: St Patricks
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Liam Avery
Boat: BlindKiwi
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Ian McKinnon & Joanne Etzinger
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Baden Campbell (stroke), Tiaho Murupaenga Hutchings, Kaleb Moore-Lokeni, Rayan Darazi + Kaelin Reinsfield-Bree (cox)
Coached by: Alice Denyer
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Brendan Cullum & Caitlyn Wardell
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker & Tony Collins
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Peter Simmons
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Saatchi Broadhurst (stroke), Forester Christensen, Josh Williams, Finnegan Reidy + Nicholas Poppelwell (cox)
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Jodi Haskell
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Fiona Harris & Kevin Stevenson
Boat: Carbo
|
Social