Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Samuel Jackson & Giacomo Galano
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Waghorn & Sam Cummins
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Rafe Stanford Meisl
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Michael Hasselbach
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Megan Glenn
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Jo Shotter
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Eric Verdonk & Tom Ferguson
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Terry Dolan
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: Leigh Brown & Tim Nelson
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer & Ted Phelps
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Ashleigh Richards & Jesse Pilcher
|
||||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Waghorn & Sam Cummins
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Michael Hasselbach
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Jo Shotter
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer & Ted Phelps
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Ashleigh Richards & Jesse Pilcher
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Samuel Jackson & Giacomo Galano
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Rafe Stanford Meisl
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: Leigh Brown & Tim Nelson
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Eric Verdonk & Tom Ferguson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Samuel Jackson & Giacomo Galano
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Eric Verdonk & Tom Ferguson
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer & Ted Phelps
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Sam Waghorn & Sam Wilkins
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Sam Whitburn
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Alice Denyer
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Sirius
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Ashleigh Richards & Jesse Pilcher
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#52
AKLC
Coached by: Leigh Brown & Max Calvert
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#13
NSHC
Coached by: Jo Shotter
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Sam Waghorn & Sam Cummins
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Jo Shotter
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Coached by: Jo Shotter & Ged Campbell
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Ashleigh Richards & Jesse Pilcher
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Jason Theobald
Boat: Haumia
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Michael Hasselbach
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: Leigh Brown & Tim Nelson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Rafe Stanford Meisl
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: Samuel Jackson & Giacomo Galano
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
Social