Event Sponsor
Day sheets: N.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2021 North Island Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 29th January 2021
Race 74 (V) @ 13:20: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#12
NSHC
[WTLB]
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Whitburn
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAC
[WHAK]
Coached by: Graham Watt
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKOC
[SJHM]
Coached by: Martyn Oleary
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#4
WELC
[SPTW]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Brooklyn
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Lyall bay
|
Race 75 (W) @ 13:24: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Brent Pinfold
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Island Bay
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#23
CAMC
[STPC]
Coached by: Chris Thorsen & Finlay Sherlock-Ludlow
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Franklin Hamilton
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Waldo Singleton
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Anton Andres & Jack Featherstone
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
|
Race 76 (X) @ 13:28: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Drew Tierney
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#3
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
[WNHS]
Coached by: Tom Monaghan & Luke Watts
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#12
SGEC
[MACL]
Coached by: Waldo Singleton
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[SJHM]
Coached by: Martyn Oleary
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Giacomo Thomas & Tayla Cook
|
Race 77 (Y) @ 13:32: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#3
WELC
[SPTW]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Tupuola
|
|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Will England & Gini Dunne
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: Jesse Pilcher & Ashleigh Richards
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: Alice Denyer
Boat: Dave Shireffs (M)
|
Race 78 (Z) @ 13:36: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Anton Andres & Jack Featherstone
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Jonathan Debbage
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#21
WESC
[STPA]
Coached by: Glenn Barwick
Boat: Dave Shireffs (M)
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#22
CAMC
[STPC]
Coached by: Chris Thorsen & Finlay Sherlock-Ludlow
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Whitburn
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
WKOC
[HAMB]
Coached by: Glenn Ross
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 30th January 2021
Sunday, 31st January 2021
Race 306 (G) @ 13:01: A Final | ||
---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Will England & Gini Dunne
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#3
WELC
[SPTW]
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Tupuola
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAC
[WHAK]
Coached by: Graham Watt
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Franklin Hamilton
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Waldo Singleton
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Blake Hogan
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Monday, 1st February 2021
This Monday day sheet is empty.