Event Sponsor
Day sheets: N.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2021 North Island Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 29th January 2021
Race 69 (Q) @ 13:00: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[WKDS]
Coached by: Pat Peoples
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#12
WESC
[BARA]
Coached by: Niamh McHugh & Mike Burrell
Boat: B-Dudley Storey4
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: Niamh McHugh & Mike Burrell
Boat: B-Amiens
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Jessica Hamlin & Katie Halliday
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAC
[WHAK]
Coached by: Steve Brine & Gary McAdams
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Norm Charlton
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dave Williamson & Georgina Rodie
|
|
Entity
KIC*
KIC*
Auckland |
Crew
#1
KIC*
Composite crew.
|
Race 71 (S) @ 13:08: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKOC
[WKDS]
Coached by: Pat Peoples
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Tasha Wypych & Lloyd Ward
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Tasha Wypych & Lloyd Ward
Boat: Tureis
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Nick Chamberlain
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
WELC
[STMW]
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: St Marys
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Miabella Robertshaw (stroke), Emma Mackie, Abigail Beeche, Elise Murphy + Olivia Glenn-Campbell (cox)
Coached by: Peter Mason & Anna Donegan
|
Race 72 (T) @ 13:12: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#9
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Midnight
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#8
STAC
[WLGC]
Coached by: Ella Pudney & Catherine Duffin
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
[WNHS]
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#3
WKOC
[HAMG]
Coached by: Tufi Sele
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
Race 73 (U) @ 13:16: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Allen Ward & Kea Ward
Boat: Pivac
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#32
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#11
HAMC
[SHGH]
Coached by: Kylee Corboy & SHGC
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
[WNHS]
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
COMC
[STLN]
Coached by: Gideon Lessing
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Madison Prowse (stroke), Kiana Carter, Kyla van Rijs, Rose Harwood + Tayla-Leigh McMiken Wilkinson (cox)
Coached by: Brendon Grey
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Kate Tidbury & Maddie Palmer
|
Saturday, 30th January 2021
Race 196 (N) @ 12:59: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Tasha Wypych & Lloyd Ward
Boat: Tureis
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Jessica Hamlin & Katie Halliday
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Rebecca McLaren (stroke), Zoe Bews-Hair, Tessa McLaren, Charlamangne Woods + Gabriella Leyland (cox)
Coached by: Amy Barclay
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Allen Ward & Kea Ward
Boat: Pivac
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#6
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
Boat: Pyxis
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAC
[WHAK]
Coached by: Steve Brine & Gary McAdams
|
Sunday, 31st January 2021
Race 303 (D) @ 12:46: B Final | ||
---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
[WNHS]
Coached by: Dave Dudley
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#6
STAC
[WLGC]
Coached by: Catherine Duffin & Niccy Holdsworth
Boat: Pyxis
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Tasha Wypych & Lloyd Ward
Boat: Tureis
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Norm Charlton
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Nick Chamberlain
|
|
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
COMC
[STLN]
Coached by: Gideon Lessing
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Allen Ward & Kea Ward
Boat: Pivac
|
Monday, 1st February 2021
This Monday day sheet is empty.
Social