Event Sponsor
Day sheets: N.I. Rowing Champs
These are the day sheets for the 2021 North Island Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 29th January 2021
Race 6 (F) @ 08:21: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKOC
[SJHM]
Coached by: Sean Birdling
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Anton Andres & Jack Featherstone
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow & Chris Thorsen
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Mark Mel
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Grader Howells
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Richard Hollebon & Lewis Green
|
Race 7 (G) @ 08:26: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#21
WESC
[STPA]
Coached by: Cameron Patten
Boat: S-Dom Drury (L)
|
|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Michael Arms
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Bruce Jones
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[SJHM]
Coached by: Alex Andersen
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
WREC
[HUAN]
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#31
CAMC
[CAMB]
Coached by: Sandy Stuart & Thomas Fraser
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GISC
[GBHS]
Coached by: Luke Jenkins
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#32
WESC
[MTAL]
Coached by: Alice Denyer
Boat: M-Laurie.B
|
Race 8 (H) @ 08:31: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
SGEC
[GLDW]
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
|
|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Whitburn
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Anton Andres & Jack Featherstone
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GISC
[GBHS]
Coached by: Luke Jenkins
|
|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Michael Arms
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
WELC
[ONSL]
Coached by: Jason Theobald
Boat: Island Bay
|
Race 9 (I) @ 08:36: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Kahn Maere
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#4
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
Boat: Canopus
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Gerry Carver
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: Alice Denyer
Boat: Lynette Skelton (L)
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Lewis Green & Richard Hollebon
|
Saturday, 30th January 2021
This Saturday day sheet is empty.
Sunday, 31st January 2021
Race 257 (J) @ 08:24: B Final | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#11
AKLC
[SHAK]
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
WREC
[HUAN]
Coached by: Spencer Nichols
|
|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Whitburn
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow & Chris Thorsen
|
|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
Coached by: Michael Arms
|
Race 258 (K) @ 08:29: A Final | ||
---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps & Gerry Carver
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Lewis Green & Richard Hollebon
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[SJHM]
Coached by: Alex Andersen
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Anton Andres & Jack Featherstone
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Anton Andres & Jack Featherstone
|
|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
Coached by: Michael Arms
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Bruce Jones
|
Monday, 1st February 2021
This Monday day sheet is empty.
Social