Event Sponsor
Lane draw: N.I.S.S.C.
This is the lane draw for the 2009 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Stephanie Colenbrander (stroke), Charlotte Crowther, Elizabeth Mayo-Smith, Jessica Braden + Frances Cornwall (cox)
Coached by: Steven Mayo-Smith & Hannah Sweetman
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt & Emma-Jane Reichardt
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Don Craig
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Ward
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Nadia Bleaken
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Murray Stewart
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Neil Saxton
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Leanne Scully & Ron MacE
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Laura Davies
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: H Wilson
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Barry Bryant
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Sarah Kelly
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Charlotte Robertson & Bonnie Crooks
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Stephanie Colenbrander (stroke), Charlotte Crowther, Elizabeth Mayo-Smith, Jessica Braden + Frances Cornwall (cox)
Coached by: Steven Mayo-Smith & Hannah Sweetman
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Murray Stewart
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Ward
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Alan Walker
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Sarah Keene
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Laura Davies
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Nathan Tutty
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Ward
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Neil Saxton
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: H Wilson
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt & Emma-Jane Reichardt
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Chelsey Cameron-Empson (stroke), Kennedy Wiltshier, Kaitlin Fewings, Drew Prendergast + Katherine Batchelar (cox)
Coached by: Nick Milne
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Nadia Bleaken
|
|||
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Ryan Wild
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Craig Bocock
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Barry Bryant
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle & Evan Haack
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Nathan Tutty
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Charlotte Robertson & Bonnie Crooks
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Leanne Scully & Ron MacE
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Charlotte Robertson & Bonnie Crooks
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Sarah Kelly
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Murray Stewart
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Don Craig
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: H Wilson
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Social