Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Nadia Bleaken
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: W Maling
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: W Maling
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Kirsty Dunhill & Matt Jensen
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Mitchell Dumergue (stroke), James Young, Michael Longuet-Higgins, Robbie Hamilton-Johns + Tom Honeybone (cox)
Coached by: Chris Wright
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Richard Austin
|
||||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: M Trautvetter
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Richard Austin
|
||||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Cameron Mitchie-Harris (stroke), Dominic Melchers, Andrew Oliver, Tristan Balle + Danielle Rose (cox)
Coached by: Sel Stol & Trevor Simpson
|
||||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: M Trautvetter & R Webb
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: W Maling
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Nadia Bleaken
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Cameron Mitchie-Harris (stroke), Dominic Melchers, Andrew Oliver, Tristan Balle + Danielle Rose (cox)
Coached by: Sel Stol & Trevor Simpson
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike Whittaker & Mike Cullen
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Mike Whittaker & Br Terence
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: W Maling
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Kirsty Dunhill & Matt Jensen
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Richard Austin
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Pspriggens & Lo'Brien
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Sel Stol & Trevor Simpson
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: D Leigh
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: M Trautvetter & R Webb
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Richard Austin
|
|||
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: M Trautvetter
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Mitchell Dumergue (stroke), James Young, Michael Longuet-Higgins, Robbie Hamilton-Johns + Tom Honeybone (cox)
Coached by: Chris Wright
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Harvey Nelson
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Social