Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2011 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 11th March 2011
Race 1 @ 07:30: Event 1, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
Race 2 @ 07:35: Event 1, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
Race 9 @ 08:10: Event 3, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
Race 21 @ 09:10: Event 6, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
Race 23 @ 09:20: Event 7, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
Race 25 @ 09:30: Event 7, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Samuel Liggins (stroke), James Bridgman, Matthew O'Halloran, Jasmeet Singh + Benjamin Sandston (cox)
Coached by: Leith Menzies
|
Race 32 @ 10:05: Event 9, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
Race 37 @ 10:30: Event 9A, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Kristi Dorotich (stroke), Emma Sherratt, Rose Horrocks, Emily McGarry, Georgia Poole, Olivia Hyslop, Rebekah Abbott, Grace Benedek-Rooney + Esha Chandra (cox)
Coached by: Rebecca Ryall
|
Race 42 @ 10:55: Event 12, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
Race 48 @ 11:25: Event 14, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
Race 49 @ 11:30: Event 14, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
Race 63 @ 12:40: Event 19, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
Race 64 @ 12:45: Event 19, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
Race 69 @ 13:10: Event 20, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
Race 70 @ 13:15: Event 21, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Nikolas Delegat (stroke), James Cockram, Austin Rudkin, Benjamin Ganley, Henry Fitzgerald, Charles Benedek-Rooney, James Dickey, William Batkin + Felix Tordeich (cox)
Coached by: Robert Young
|
Race 71 @ 13:20: Event 21, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Simon Reeves (stroke), Nicolas Bainbridge, Jordan Blackbourn, Matt Kerr, Bayley Ireland, Alastair Boswell, Nick Dougherty, Edward Yates + Toby Eady (cox)
Coached by: Alex Truscott
|
Race 74 @ 13:35: Event 22, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
Race 75 @ 13:40: Event 22, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
Race 77 @ 14:00: Event 23, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
Race 81 @ 15:40: Event 1, C Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
Race 95 @ 17:40: Event 20, Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
Race 98 @ 17:55: Event 19, Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
Saturday, 12th March 2011
Race 104 @ 08:25: Event 26, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
Race 108 @ 08:45: Event 26, Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
Race 113 @ 09:10: Event 27, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
Race 114 @ 09:15: Event 28, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
Race 116 @ 09:25: Event 28, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
Race 124 @ 10:05: Event 30, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Nikolas Delegat (stroke), Benjamin Ganley, Henry Fitzgerald, Charles Benedek-Rooney + Felix Tordeich (cox)
Coached by: Kristiaan Barbarich
|
Race 125 @ 10:10: Event 30, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Kris Reilly-Simmons
|
Race 133 @ 10:50: Event 34, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Pete
|
Race 139 @ 11:20: Event 36, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Luke Paterson (stroke), Jake Bracken, Jack Sherratt, Sam Crompton, Samuel Liggins, James Bridgman, Matthew O'Halloran, Jasmeet Singh + Benjamin Sandston (cox)
Coached by: Leith Menzies
|
Race 143 @ 11:40: Event 38, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
Race 145 @ 11:50: Event 38, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
Race 156 @ 12:45: Event 42, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
Race 158 @ 12:55: Event 43, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
Race 160 @ 13:05: Event 43, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
Race 170 @ 13:55: Event 46, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
Race 179 @ 14:40: Event 48, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Zachary van Hout (stroke), Ed Reeves, Matthew Beck, Angus MacLean, Matt Towle, Tom Crosier, Charlie Brown, Conor Burns + Sachin Arulambalam (cox)
Coached by: Peter Jansen
|
Race 181 @ 15:55: Event 26, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
Race 182 @ 16:00: Event 26, Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
Race 183 @ 16:05: Event 27, C Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
Race 193 @ 17:30: Event 46, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
Sunday, 13th March 2011
Race 200 @ 07:50: Event 3, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
Race 207 @ 08:30: Event 7, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Samuel Liggins (stroke), James Bridgman, Matthew O'Halloran, Jasmeet Singh + Benjamin Sandston (cox)
Coached by: Leith Menzies
|
Race 212 @ 09:00: Event 9A, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Kristi Dorotich (stroke), Emma Sherratt, Rose Horrocks, Emily McGarry, Georgia Poole, Olivia Hyslop, Rebekah Abbott, Grace Benedek-Rooney + Esha Chandra (cox)
Coached by: Rebecca Ryall
|
Race 216 @ 09:30: Event 12, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
Race 219 @ 09:50: Event 14, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
Race 226 @ 10:45: Event 19, B Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
Race 229 @ 11:00: Event 20, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
Race 230 @ 11:05: Event 21, B Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Simon Reeves (stroke), Nicolas Bainbridge, Jordan Blackbourn, Matt Kerr, Bayley Ireland, Alastair Boswell, Nick Dougherty, Edward Yates + Toby Eady (cox)
Coached by: Alex Truscott
|
Race 231 @ 11:10: Event 21, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Nikolas Delegat (stroke), James Cockram, Austin Rudkin, Benjamin Ganley, Henry Fitzgerald, Charles Benedek-Rooney, James Dickey, William Batkin + Felix Tordeich (cox)
Coached by: Robert Young
|
Race 232 @ 11:15: Event 22, B Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
Race 233 @ 11:20: Event 22, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
Race 238 @ 11:55: Event 26, B Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
Race 246 @ 12:35: Event 30, B Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Kris Reilly-Simmons
|
Race 247 @ 12:40: Event 30, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Nikolas Delegat (stroke), Benjamin Ganley, Henry Fitzgerald, Charles Benedek-Rooney + Felix Tordeich (cox)
Coached by: Kristiaan Barbarich
|
Race 256 @ 13:40: Event 36, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Luke Paterson (stroke), Jake Bracken, Jack Sherratt, Sam Crompton, Samuel Liggins, James Bridgman, Matthew O'Halloran, Jasmeet Singh + Benjamin Sandston (cox)
Coached by: Leith Menzies
|
Race 259 @ 14:00: Event 38, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
Race 266 @ 14:40: Event 42, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
Race 268 @ 14:50: Event 43, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
Race 274 @ 15:20: Event 46, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
Race 276 @ 15:40: Event 48, A Final | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Zachary van Hout (stroke), Ed Reeves, Matthew Beck, Angus MacLean, Matt Towle, Tom Crosier, Charlie Brown, Conor Burns + Sachin Arulambalam (cox)
Coached by: Peter Jansen
|
Social