Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2011 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 11th March 2011
Race 17 @ 08:50: Event 5, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley
|
Race 18 @ 08:55: Event 5, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Mike Stanley
|
Race 23 @ 09:20: Event 7, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Chris Cole
|
Race 38 @ 10:35: Event 10, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Scott Houston (stroke), Matthew Cole, Cameron Webster, Nathaniel Davy, Hayden Ellis, Marty Davenport, Max Anstis, Tom Abraham + Jonathan Zouch (cox)
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
Race 48 @ 11:25: Event 14, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
Race 52 @ 11:45: Event 16, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Chris Cole
|
Race 53 @ 11:50: Event 16, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
Race 57 @ 12:10: Event 17A, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Ben Partridge (stroke), Matthew Lock, Jung Hyun Lee, Taylor Mansfield, Jackson Smith, Benjamin Edwards, Jacob Siermans, Aaron Kurte + Yasser Saeed (cox)
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
Race 60 @ 12:25: Event 19, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
Race 72 @ 13:25: Event 21, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Oliver Parris-Piper (stroke), Oliver Howard, Brendon Bond, Brendan Herbst, Elliot Nuttall, Alan Scandrett, Alex Cassidy, Douglas Burfoot + Tamati Munroe (cox)
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
Race 78 @ 14:10: Event 23, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
Race 96 @ 17:45: Event 19, C Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
Saturday, 12th March 2011
Race 103 @ 08:20: Event 26, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Chris Cole
|
Race 122 @ 09:55: Event 30, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
Race 124 @ 10:05: Event 30, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
Race 128 @ 10:25: Event 32, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
Race 132 @ 10:45: Event 34, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
Race 139 @ 11:20: Event 36, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Haydn Jack (stroke), Brynn Engbers, Callum Wilcox, Ryan Davenport, Kyle Lennon, Nick Strange, Oliver Parris-Piper, Alan Scandrett + Timothy Zouch (cox)
Coached by: Chris Cole
|
Race 144 @ 11:45: Event 38, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
Race 148 @ 12:05: Event 40, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
Race 150 @ 12:15: Event 40, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
Race 162 @ 13:15: Event 44, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
Race 178 @ 14:35: Event 48, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Hayden Ellis (stroke), Nathaniel Davy, Matthew Wolff, Thomas Sugden, Connor Mocke, Can Sefkatli, Tom Abraham, James Hau + Jonathan Zouch (cox)
Coached by: Mike Stanley & Barrie Mabbott
|
Race 179 @ 14:40: Event 48, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Sam Quinn (stroke), Jefferson Haldane, Michael Brake, Jasper Ballantyne, Cameron Webster, Marty Davenport, Scott Houston, Matthew Cole + Oscar Mark (cox)
Coached by: Mike Stanley & Barrie Mabbott
|
Race 180 @ 15:50: Event 26, C Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Chris Cole
|
Sunday, 13th March 2011
Race 203 @ 08:10: Event 5, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley
|
Race 206 @ 08:25: Event 7, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Chris Cole
|
Race 213 @ 09:10: Event 10, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Scott Houston (stroke), Matthew Cole, Cameron Webster, Nathaniel Davy, Hayden Ellis, Marty Davenport, Max Anstis, Tom Abraham + Jonathan Zouch (cox)
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
Race 219 @ 09:50: Event 14, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
Race 222 @ 10:10: Event 16, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Chris Cole
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
Race 224 @ 10:30: Event 17A, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Ben Partridge (stroke), Matthew Lock, Jung Hyun Lee, Taylor Mansfield, Jackson Smith, Benjamin Edwards, Jacob Siermans, Aaron Kurte + Yasser Saeed (cox)
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
Race 231 @ 11:10: Event 21, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Oliver Parris-Piper (stroke), Oliver Howard, Brendon Bond, Brendan Herbst, Elliot Nuttall, Alan Scandrett, Alex Cassidy, Douglas Burfoot + Tamati Munroe (cox)
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
Race 234 @ 11:30: Event 23, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
Race 246 @ 12:35: Event 30, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
Race 247 @ 12:40: Event 30, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
Race 249 @ 13:00: Event 32, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
Race 253 @ 13:20: Event 34, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
Race 256 @ 13:40: Event 36, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Haydn Jack (stroke), Brynn Engbers, Callum Wilcox, Ryan Davenport, Kyle Lennon, Nick Strange, Oliver Parris-Piper, Alan Scandrett + Timothy Zouch (cox)
Coached by: Chris Cole
|
Race 259 @ 14:00: Event 38, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Hugo Gulliver
|
Race 262 @ 14:20: Event 40, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
Race 269 @ 14:55: Event 44, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
Race 276 @ 15:40: Event 48, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Sam Quinn (stroke), Jefferson Haldane, Michael Brake, Jasper Ballantyne, Cameron Webster, Marty Davenport, Scott Houston, Matthew Cole + Oscar Mark (cox)
Coached by: Mike Stanley & Barrie Mabbott
|
Social