Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2011 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 11th March 2011
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 12th March 2011
Race 103 @ 08:20: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
TAWA
TAWA
Wellington |
Crew
#1
TAWA
Coached by: Matthew Hall
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: R Condon
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: A Karrebaek
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Chris Cole
|
Race 104 @ 08:25: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTL
Coached by: Liz Harter
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Ewan Atherton
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: A Karrebaek
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
Race 105 @ 08:30: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Julia Edwards
|
|
Entity
HASB
HASB
East Coast |
Crew
#1
HASB
Coached by: Mike Trautvetter
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Ewan Atherton
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Michael Thorpe
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jackson Living & Miles Ganley
|
Race 106 @ 08:35: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: R Brock
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Tobey Pearce
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Wayne Moore
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: Mike Trautvetter
|
|
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Byron Arnold
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
Race 107 @ 08:40: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Jackson Living & Miles Ganley
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Wayne Moore
|
|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHHS
Coached by: Ej Reichardt & Glen Reichardt
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Tristan Kramers & Trevor Manners
|
|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Mike Trautvetter
|
Race 108 @ 08:45: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Cameron Bell
|
|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Ej Reichardt & Glen Reichardt
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: R Brock
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Pete Tong
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Tobey Pearce
|
Race 180 @ 15:50: C Final | ||
---|---|---|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Ej Reichardt & Glen Reichardt
|
|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHHS
Coached by: Ej Reichardt & Glen Reichardt
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTL
Coached by: Liz Harter
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Jackson Living & Miles Ganley
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Lewis Richards & Pete Tong
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Chris Cole
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Jackson Living & Miles Ganley
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Wayne Moore
|
Race 181 @ 15:55: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: R Condon
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Ewan Atherton
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
|
Race 182 @ 16:00: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: A Karrebaek
|
|
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Julia Edwards
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
Sunday, 13th March 2011
Race 238 @ 11:55: B Final | ||
---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Ewan Atherton
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Leith Menzies
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: A Karrebaek
|
|
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Julia Edwards
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
Race 239 @ 12:00: A Final | ||
---|---|---|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: R Condon
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Grant Bridgwater
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
Social