Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2011 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 11th March 2011
Race 12 @ 08:25: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Monique Davis & Katie Philp
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Rick Grobecker & Alistair Lee
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Bruce Tong & Allan Tong
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Renee Hartshorne
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: T Upchurch & R Sicely
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Maddie Doull (stroke), Jessica Snelgar, Danica Fuhlendorff, Tarryn Burdett + Chiara van Baarle (cox)
|
Race 13 @ 08:30: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Mark Print
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
Coached by: Jeff Johnson
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Coached by: C Smith
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer & Mark Ware
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
Race 14 @ 08:35: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Tom Clark & Chris Pearson
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Rick Grobecker & Alistair Lee
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Renee Hartshorne
|
|
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: David Reid
|
|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
Race 15 @ 08:40: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Alan Harris
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Madeline Starnes (stroke), Isabella Rowley, Olive McIntosh-Oakley, Emma Belworthy Lewthwaite + Nicola Cryer (cox)
Coached by: Mark Ware
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Olivia Hoverd (stroke), Abby Westberry, Tony-Ann Cameron, Caitlin Fraser-Jones + Katelyn Brown (cox)
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: P Spriggens & R Sicely
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Wilson
|
Race 16 @ 08:45: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#2
WNGC
Coached by: David Reid
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Jeff Johnson & Craog Bocock
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Monique Davis & Katie Philp
|
|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Alex Ritchie
|
Race 87 @ 16:35: C Final | ||
---|---|---|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Maddie Doull (stroke), Jessica Snelgar, Danica Fuhlendorff, Tarryn Burdett + Chiara van Baarle (cox)
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Olivia Hoverd (stroke), Abby Westberry, Tony-Ann Cameron, Caitlin Fraser-Jones + Katelyn Brown (cox)
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Alex Ritchie
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Tom Clark & Chris Pearson
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Rick Grobecker & Alistair Lee
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Alan Harris
|
|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer & Mark Ware
|
Race 88 @ 16:40: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Mark Print
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Renee Hartshorne
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: David Reid
|
|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Renee Hartshorne
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: T Upchurch & R Sicely
|
Race 89 @ 16:45: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Jeff Johnson & Craog Bocock
|
|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Monique Davis & Katie Philp
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Madeline Starnes (stroke), Isabella Rowley, Olive McIntosh-Oakley, Emma Belworthy Lewthwaite + Nicola Cryer (cox)
Coached by: Mark Ware
|
|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Wilson
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
Saturday, 12th March 2011
This Saturday day sheet is empty.
Sunday, 13th March 2011
Race 201 @ 07:55: B Final | ||
---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Wilson
|
|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Monique Davis & Katie Philp
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Renee Hartshorne
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Madeline Starnes (stroke), Isabella Rowley, Olive McIntosh-Oakley, Emma Belworthy Lewthwaite + Nicola Cryer (cox)
Coached by: Mark Ware
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Mark Print
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: T Upchurch & R Sicely
|
Race 202 @ 08:00: A Final | ||
---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: David Reid
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Renee Hartshorne
|
|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Rob Holmes
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Jeff Johnson & Craog Bocock
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
Social