Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2011 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 11th March 2011
Race 19 @ 09:00: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Fiona Symes & Bob Evans
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Megan Walling
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Tim Olson
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#2
NGTA
Coached by: C Smith
|
Race 20 @ 09:05: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Alex Ritchie
|
|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|
Entity
ASHS
ASHS
Auckland |
Crew
#1
ASHS
Coached by: Mathew Jenson
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Dudley Storey & Stacey Lithgow
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
Coached by: C Smith
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Toby Patton
|
Race 21 @ 09:10: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
STOR
STOR
Wellington |
Crew
#1
STOR
Coached by: Greg Stothers
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Dick Tripp
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Rebecca Ryall
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bruce Jones
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hannah Sweetman
|
Race 22 @ 09:15: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Herb Stevenson
|
|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Dick Tripp
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: K Back & T Greig
|
|
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Ian Brider
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
Saturday, 12th March 2011
This Saturday day sheet is empty.
Sunday, 13th March 2011
Race 204 @ 08:15: B Final | ||
---|---|---|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Dick Tripp
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|
Entity
STOR
STOR
Wellington |
Crew
#1
STOR
Coached by: Greg Stothers
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: K Back & T Greig
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Tim Olson
|
|
Entity
ASHS
ASHS
Auckland |
Crew
#1
ASHS
Coached by: Mathew Jenson
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Dudley Storey & Stacey Lithgow
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
|
Race 205 @ 08:20: A Final | ||
---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Toby Patton
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Bruce Jones
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Dick Tripp
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Coached by: Herb Stevenson
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Fiona Symes & Bob Evans
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social