You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: N.I.S.S.C.
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Cameron Bell
|
||||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Karen Parcell & Graham Watt
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Nikolas Delegat (stroke), Benjamin Ganley, Henry Fitzgerald, Charles Benedek-Rooney + Felix Tordeich (cox)
Coached by: Kristiaan Barbarich
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Cameron Bell
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: L Widdison
|
||||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Curtis Warner
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Philip McCracken
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Matt Schmidt
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendon Cullum
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Kris Reilly-Simmons
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Matt Schmidt
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Cameron Bell
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Mark Lewis & Barry Banks
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: L Widdison
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Scott Keene
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Thomas Barker
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Karen Parcell & Graham Watt
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: L Widdison
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Matt Schmidt
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: Jason Parris-Oswald & James Stokes
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Scott Keene
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Mark Lewis & Barry Banks
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Nikolas Delegat (stroke), Benjamin Ganley, Henry Fitzgerald, Charles Benedek-Rooney + Felix Tordeich (cox)
Coached by: Kristiaan Barbarich
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Philip McCracken
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Matt Schmidt
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Rob Ansell & Sam Howard
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Trevor Manners & Pete Tong
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neil & Matthew Van Eyk
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: Curtis Warner
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Cameron Bell
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Curtis Warner
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Brendon Cullum
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Kris Reilly-Simmons
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Chris Braae & Lewis Richards
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: T Upchurch & R Sicely
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Will Maling & Ben Grace
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#2
DILW
Coached by: Jason Parris-Oswald & James Stokes
|
Social