Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2014 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 7th March 2014
Race F @ 08:20: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'neil
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Mark Ware
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
Race G @ 08:24: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Annabel Childs (stroke), Olivia Bridgman, Claudia Frew, Charlotte Riley + Alexandra Littlewood (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
Race H @ 08:28: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Matt Wolfe
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Chloe McFarlane & Brett Smith
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#3
SHGN
Coached by: Gus Berghan
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Courtney Grant (stroke), Florence Underhill, Natasha Bull, Natasha Pringle + Wallis Greenslade (cox)
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
Saturday, 8th March 2014
This Saturday day sheet is empty.
Sunday, 9th March 2014
Race C @ 08:05: B Final | ||
---|---|---|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Matt Wolfe
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#3
SHGN
Coached by: Gus Berghan
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Courtney Grant (stroke), Florence Underhill, Natasha Bull, Natasha Pringle + Wallis Greenslade (cox)
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Mark Ware
|
Race D @ 08:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Annabel Childs (stroke), Olivia Bridgman, Claudia Frew, Charlotte Riley + Alexandra Littlewood (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Chloe McFarlane & Brett Smith
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Craig Smith
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'neil
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
Social