Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2014 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 7th March 2014
Race I @ 08:32: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Vanessa Harvey
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Hamish Mitchell & Conor Mercer
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
Coached by: Antony Zouch & Natalie Marriott
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Conor Mercer & Tina Manker
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
Race J @ 08:36: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Rosie Magon
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Fiona Bassett
|
Race K @ 08:40: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tony Upchurch
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Jason Theobald & Jack Woodbury
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Grant Ryder
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTL
Coached by: Fiona Bassett
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Judd Speedy
|
Race L @ 08:44: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tony Upchurch
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Simon Koller
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Jeremy Coxon & Michael Trautvetter
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Campbell
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
Race M @ 08:48: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Cullam Davie
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross & Jack Donaldson
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Cullam Davie
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Rosie Magon
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Curtis Warner & Tim Palmer
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
Race N @ 08:52: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Chris Cole & Mike Stanley
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: Michael Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Judd Speedy
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Vanessa Harvey
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 8th March 2014
Race X @ 14:30: C Final | ||
---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Cullam Davie
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tony Upchurch
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#3
STPC
Coached by: Josh Wedlake
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tony Upchurch
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Vanessa Harvey
|
Race Y @ 14:35: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Judd Speedy
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
Race Z @ 14:40: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Judd Speedy
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Simon Koller
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Cullam Davie
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Rosie Magon
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: Michael Trautvetter & Jeremy Coxon
|
Sunday, 9th March 2014
Race E @ 08:15: B Final | ||
---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Rosie Magon
|
Race F @ 08:20: A Final | ||
---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Judd Speedy
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Cullam Davie
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Josh Wedlake & Judd Speedy
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Simon Koller
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alex Dawson
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Miles Arulambalam
|
Social