Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2014 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 7th March 2014
Race X @ 11:24: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Barry Banks & Mark Norman
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#3
WTLG
Coached by: Kate Griffiths
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Campbell
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Jordan Herewini
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
Race Y @ 11:28: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Cameron Watson
|
|
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Anya Mabbott
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
Race Z @ 11:32: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Brent Whiting
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Geoff Perry & Saua Leaupepe
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Anya Mabbott
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Toby Patton
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: David Carr-Smith
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
Race A @ 11:36: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Shena Donald (stroke), Mia Cunningham South, Brianna Stockhausen, Rebecca Faletanoai + Alana Pribicevich (cox)
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#4
WTLG
Latiesha Nathan (stroke), Faith Redpath, Charlotte Partridge, Holly Gray + Francesca MacGregor (cox)
Coached by: Peter Abbot
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Panasse van Laren (stroke), Dayna Balsom, Stella Clayton-Greene, Katelyn Atitchison + Tuscany Main (cox)
Coached by: Campbell
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 8th March 2014
This Saturday day sheet is empty.
Sunday, 9th March 2014
Race W @ 10:05: B Final | ||
---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Jordan Herewini
|
|
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKDS
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Cameron Watson
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#3
WTLG
Coached by: Kate Griffiths
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Geoff Perry & Saua Leaupepe
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Brent Whiting
|
Race X @ 10:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Anya Mabbott
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Panasse van Laren (stroke), Dayna Balsom, Stella Clayton-Greene, Katelyn Atitchison + Tuscany Main (cox)
Coached by: Campbell
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#4
WTLG
Latiesha Nathan (stroke), Faith Redpath, Charlotte Partridge, Holly Gray + Francesca MacGregor (cox)
Coached by: Peter Abbot
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Anya Mabbott
|
Social