Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2014 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 7th March 2014
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 8th March 2014
Race O @ 10:44: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
|
|
Entity
MASS
MASS
Auckland |
Crew
#1
MASS
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Tom Stannard & Robin Crooks
|
|
Entity
WAIO
WAIO
Wellington |
Crew
#1
WAIO
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
|
|
Entity
HASB
HASB
East Coast |
Crew
#1
HASB
Coached by: Jeremy Coxon & Michael Trautvetter
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Megan Liddy
|
Race P @ 10:48: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WHGB
WHGB
Auckland |
Crew
#1
WHGB
Coached by: Kevin O'hagan & Ashton Lovell
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Ged Campbell
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Roselle Magon & Mark Inder
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Chris Gill
|
|
Entity
MASS
MASS
Auckland |
Crew
#2
MASS
|
Race Q @ 10:52: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#3
OTUM
Coached by: Roselle Magon & Mark Inder
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence
|
|
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Graham Smith
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Connor Burns
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
SUND
SUND
Auckland |
Crew
#1
SUND
Coached by: Brian Hawthorne
|
Race R @ 10:56: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Glen Reichardt
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Campbell
|
|
Entity
HORO
HORO
Wellington |
Crew
#1
HORO
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Connor Burns
|
|
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Mark Stockley & Michael Hawthorne
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
Sunday, 9th March 2014
Race C @ 15:55: B Final | ||
---|---|---|
Entity
WAIO
WAIO
Wellington |
Crew
#1
WAIO
|
|
Entity
WHGB
WHGB
Auckland |
Crew
#1
WHGB
Coached by: Kevin O'hagan & Ashton Lovell
|
|
Entity
MASS
MASS
Auckland |
Crew
#1
MASS
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Graham Smith
|
|
Entity
SUND
SUND
Auckland |
Crew
#1
SUND
Coached by: Brian Hawthorne
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Campbell
|
Race D @ 16:00: A Final | ||
---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Ged Campbell
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
|
Entity
MASS
MASS
Auckland |
Crew
#2
MASS
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Connor Burns
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Tom Stannard & Robin Crooks
|
|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Glen Reichardt
|
Social