Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2014 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 7th March 2014
Race L @ 10:28: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#2
NAPB
Coached by: Michael Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle & William Johnstone
|
|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Michael Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Grant Ryder
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
Race M @ 10:32: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Simon Koller
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Chris Cole & Rob Ryan
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson & Fiona Bassett
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Diana Hatwell
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland & Megan Liddy
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
Race N @ 10:36: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: James Entwisle & William Johnstone
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Jason Theobald & Jack Woodbury
|
|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#2
FRAS
Coached by: Kelly Pinfold & Ryan Wild
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Don Baron & Ivan Pavich
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Don Baron & Ivan Pavich
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
Race O @ 10:40: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Jeremy Coxon & Michael Trautvetter
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Jordan Stanley
|
|
Entity
WAIO
WAIO
Wellington |
Crew
#1
WAIO
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Kelly Pinfold & Ryan Wild
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Jack Woodbury & Jason Theobald
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Diana Hatwell
|
Saturday, 8th March 2014
This Saturday day sheet is empty.
Sunday, 9th March 2014
Race P @ 09:15: B Final | ||
---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Diana Hatwell
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Don Baron & Ivan Pavich
|
|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Michael Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Kelly Pinfold & Ryan Wild
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Chris Cole & Rob Ryan
|
Race Q @ 09:20: A Final | ||
---|---|---|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson & Fiona Bassett
|
|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Simon Koller
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Don Baron & Ivan Pavich
|
|
Entity
NAPB
NAPB
East Coast |
Crew
#1
NAPB
Coached by: Jeremy Coxon & Michael Trautvetter
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Selwyn Cleland
|
Social