Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2014 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 7th March 2014
Race C @ 15:24: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#2
LIND
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
|
|
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: Callum Mill
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
Race D @ 15:28: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Tom Stannard & Robin Crooks
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
PMRB
PMRB
Wellington |
Crew
#1
PMRB
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Quilter
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
Race E @ 15:32: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Rosie Magon
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Ian Brider
|
|
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Glenn Barwick
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Graham Smith
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: AQUI
|
Race F @ 15:36: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Don McDonald & Jock MacIntosh
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Jack Stevens
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
|
Entity
MANC
MANC
Wellington |
Crew
#1
MANC
Coached by: Matthew Hall
|
Race G @ 15:40: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Roger Batley
|
|
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
Saturday, 8th March 2014
Race B @ 17:40: C Final | ||
---|---|---|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#2
LIND
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Peter Jansen
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Ian Brider
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
Race C @ 17:45: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Don McDonald & Jock MacIntosh
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Quilter
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: Callum Mill
|
|
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Graham Smith
|
Race D @ 17:50: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|
Entity
MANC
MANC
Wellington |
Crew
#1
MANC
Coached by: Matthew Hall
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Tom Stannard & Robin Crooks
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
Sunday, 9th March 2014
Race V @ 12:45: B Final | ||
---|---|---|
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
|
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Graham Smith
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Tom Stannard & Robin Crooks
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
Race W @ 12:50: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: James Entwisle
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
|
|
Entity
MANC
MANC
Wellington |
Crew
#1
MANC
Coached by: Matthew Hall
|
|
Entity
FRAN
FRAN
Whanganui |
Crew
#1
FRAN
Coached by: Jason Quilter
|
|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Don McDonald & Jock MacIntosh
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Ross Tong
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Social