Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2014 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 7th March 2014
Race X @ 16:48: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Neil Pollock
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Odette Sceats
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Crew
#1
WNHS
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Nicky Staite & Claire Lebeau
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Rebecca Beattie
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan Bydelay
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#3
PUKE
Coached by: Neil Pollock
|
|
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Ian Brider
|
Race Y @ 16:52: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Lena Cassidy-Clark
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Maurice Maxwell
Crew
#1
WEGC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton & Nikki McLellan
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
Race Z @ 16:56: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Nicky Staite & Claire Lebeau
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Barry Squire
|
|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Charlie Graham
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 8th March 2014
This Saturday day sheet is empty.
Sunday, 9th March 2014
Race E @ 13:35: B Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Nicky Staite & Claire Lebeau
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Nicky Staite & Claire Lebeau
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton & Nikki McLellan
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
|
|
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Ian Brider
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Neil Pollock
|
Race F @ 13:40: A Final | ||
---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Cunningham
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Odette Sceats
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Barry Squire
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan Bydelay
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Rebecca Beattie
|
Social