Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2014 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 7th March 2014
Race F @ 10:04: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson & Wayne Asplin
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#2
NGTA
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
SHNA
SHNA
East Coast |
Crew
#1
SHNA
Coached by: Ross Webb
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Mark Ware
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Barry Squire
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Laura Bonney
|
Race G @ 10:08: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
PARA
PARA
Wellington |
Crew
#1
PARA
Coached by: Nick Tonkin
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb
|
|
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Michael Hawthorne & Brian Hawthorne
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Barry Squire
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
Race H @ 10:12: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Ian Brider
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Hayden Shaw
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Toby Patton
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
Race I @ 10:16: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#3
SHGN
Coached by: Gus Berghan
|
|
Entity
SUND
SUND
Auckland |
Crew
#1
SUND
Coached by: Brian Hawthorne
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#2
SHGN
Coached by: Gus Berghan
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Nikki McLellan & Janey Wackrow
|
|
Entity
SHLH
SHLH
Wellington |
Crew
#1
SHLH
Coached by: Paddy O'reilly
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMG
|
Race J @ 10:20: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Lena Cassidy-Clark & Snow Goldsmith
|
|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#2
WOOD
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|
Entity
KATI
KATI
Waikato/BoP |
Crew
#1
KATI
Coached by: Laura Bonney
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRID
Coached by: Lena Cassidy-Clark & Snow Goldsmith
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Lena Cassidy-Clark & Snow Goldsmith
|
Race K @ 10:24: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb
|
|
Entity
WAIO
WAIO
Wellington |
Crew
#1
WAIO
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Neil Saxton & Neil Gibb
|
|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Neil Pollock
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: I Weenink
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb
|
Saturday, 8th March 2014
Race G @ 15:35: C Final | ||
---|---|---|
Entity
KATI
KATI
Waikato/BoP |
Crew
#1
KATI
Coached by: Laura Bonney
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Laura Bonney
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson & Wayne Asplin
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Lena Cassidy-Clark & Snow Goldsmith
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMG
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb
|
Race H @ 15:40: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: I Weenink
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#2
SHGN
Coached by: Gus Berghan
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Lena Cassidy-Clark & Snow Goldsmith
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
|
Race I @ 15:45: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHLH
SHLH
Wellington |
Crew
#1
SHLH
Coached by: Paddy O'reilly
|
|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb
|
|
Entity
PARA
PARA
Wellington |
Crew
#1
PARA
Coached by: Nick Tonkin
|
|
Entity
SHNA
SHNA
East Coast |
Crew
#1
SHNA
Coached by: Ross Webb
|
|
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Michael Hawthorne & Brian Hawthorne
|
Sunday, 9th March 2014
Race N @ 09:05: B Final | ||
---|---|---|
Entity
SHNA
SHNA
East Coast |
Crew
#1
SHNA
Coached by: Ross Webb
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Lena Cassidy-Clark & Snow Goldsmith
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#2
SHGN
Coached by: Gus Berghan
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|
Entity
RUTH
RUTH
Auckland |
Crew
#1
RUTH
Coached by: Michael Hawthorne & Brian Hawthorne
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
|
Race O @ 09:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
SHLH
SHLH
Wellington |
Crew
#1
SHLH
Coached by: Paddy O'reilly
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
PARA
PARA
Wellington |
Crew
#1
PARA
Coached by: Nick Tonkin
|
|
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: I Weenink
|
|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Alastair Riddle
|
Social