Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2014 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 7th March 2014
Race N @ 12:36: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Kirsten Stallard
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#3
AGSB
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Jack Stevens
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Jack Stevens
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Martin Obrien
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: A Luff
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
Race O @ 12:40: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Robin Clarke & Cameron Bell
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|
Entity
WHGB
WHGB
Auckland |
Crew
#1
WHGB
Coached by: Kevin O'hagan
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#2
LIND
Coached by: Jeremy Coxon & Michael Trautvetter
|
|
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Andrew Bird
|
Race P @ 12:44: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Campbell
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Roselle Magon & Mark Inder
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Pat Spriggens
|
|
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Ian Brider
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
Race Q @ 12:48: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Diana Hatwell
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: John Lawrence
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Hamish Ramsay
|
Race R @ 12:52: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Don Baron
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#2
WENT
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#4
WLCO
Coached by: Kirsten Stallard
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Roger Batley & Grant Scott
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Kirsten Stallard
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
Race S @ 12:56: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
WLCO
Coached by: Kirsten Stallard
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Durkin
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 8th March 2014
Race A @ 16:00: C Final | ||
---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#2
WENT
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: A Luff
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Kirsten Stallard
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Don Baron
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Hamish Ramsay
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
Race B @ 16:05: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Jack Stevens
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Roselle Magon & Mark Inder
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Kirsten Stallard
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
Race C @ 16:10: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Martin Obrien
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
|
Entity
WHGB
WHGB
Auckland |
Crew
#1
WHGB
Coached by: Kevin O'hagan
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
Sunday, 9th March 2014
Race F @ 11:15: B Final | ||
---|---|---|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Matt Rickard & Glenn Barwick
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Martin Obrien
|
|
Entity
WHGB
WHGB
Auckland |
Crew
#1
WHGB
Coached by: Kevin O'hagan
|
|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Jock MacIntosh & Don McDonald
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Britton
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Kirsten Stallard
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Graham Smith
|
Race G @ 11:20: A Final | ||
---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Roselle Magon & Mark Inder
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Karen Parcell
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Jack Stevens
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social