Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2015 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 6th March 2015
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 7th March 2015
Race J @ 10:20: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Weenink & Dave Dudley
|
|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Kim O'Neill & Kate Jordan
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neill
|
Race K @ 10:24: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Nick Dawe & Laura Bonney
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Leah Hankey
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: John Thurlow
|
Race L @ 10:28: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HLCR
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Gary McAdams
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Kohu Pewhairangi
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Nick Dawe & Laura Bonney
|
|
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Tony Burns
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Simon Koller
|
Race M @ 10:32: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Condy
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Trish Fenton & Allan Vester
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
Race N @ 10:36: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Ray Hamilton
|
|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: John Thurlow
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Matt Rickard
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Michael Hawthorne
|
Race O @ 10:40: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
STOR
STOR
Wellington |
Crew
#1
STOR
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Hayden Shaw
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Alex Manson & Aimee Pink
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|
Entity
WAIO
WAIO
Wellington |
Crew
#1
WAIO
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
Race U @ 17:20: C Final | ||
---|---|---|
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Trish Fenton & Allan Vester
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Hayden Shaw
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Alex Manson & Aimee Pink
|
|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Kim O'Neill & Kate Jordan
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Tony Burns
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
Race V @ 17:25: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Simon Koller
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neill
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Chris Brake
|
Race W @ 17:30: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Nick Dawe & Laura Bonney
|
|
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Weenink & Dave Dudley
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
Sunday, 8th March 2015
Race A @ 15:15: B Final | ||
---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Nick Dawe & Laura Bonney
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Duncan Bydeley
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
Race B @ 15:20: A Final | ||
---|---|---|
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Scott Wilson
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Weenink & Dave Dudley
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neill
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Simon Koller
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Robin Crooks
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
Social