Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2015 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 6th March 2015
Race U @ 09:20: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Nick Dawe
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Christine Hobbs
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Ron Neighbour
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Leah Hankey & Sarah Wolff
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
Race V @ 09:24: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Alex Manson & Aimee Pink
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Luke Jenkins & Matt Rickard
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: N. Gibb N. Saxton & Nicky Staite
|
Race W @ 09:28: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Noel Hendl
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Gary McAdams
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Luke Jenkins & Matt Rickard
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
Race X @ 09:32: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Jackie Abraham & Mark Norman
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Weenink
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Gary McAdams
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
|
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
Race Y @ 09:36: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Nathan Linford
|
|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
SHNA
SHNA
East Coast |
Crew
#1
SHNA
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Anna Cullum
|
Saturday, 7th March 2015
Race H @ 13:05: C Final | ||
---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Christine Hobbs
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: N. Gibb N. Saxton & Nicky Staite
|
|
Entity
SHNA
SHNA
East Coast |
Crew
#1
SHNA
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Nathan Linford
|
Race I @ 13:10: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Gary McAdams
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Jackie Abraham & Mark Norman
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Leah Hankey & Sarah Wolff
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Luke Jenkins & Matt Rickard
|
Race J @ 13:15: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Weenink
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Luke Jenkins & Matt Rickard
|
|
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
Sunday, 8th March 2015
Race J @ 08:15: B Final | ||
---|---|---|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Luke Jenkins & Matt Rickard
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Leah Hankey & Sarah Wolff
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Jackie Abraham & Mark Norman
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|
Entity
RGTT
RGTT
Auckland |
Crew
#1
RGTT
Coached by: Chris Brake
|
Race K @ 08:20: A Final | ||
---|---|---|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Luke Jenkins & Matt Rickard
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Weenink
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Gary McAdams
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
Social