Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2015 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 6th March 2015
Race V @ 14:44: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: TGAC
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: N. Gibb N. Saxton & Nicky Staite
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
|
|
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Allan Vester & Trish Fenton
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#2
NAPG
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#2
WEGC
Coached by: STAC
|
Race W @ 14:48: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#1
SMCO
Coached by: Ron Neighbour
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Nick Dawe
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Hayden Shaw
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Christine Hobbs
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
Race X @ 14:52: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Leah Hankey & Sarah Wolff
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Weenink
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Luke Jenkins & Matt Rickard
|
|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#2
SMCO
Coached by: Rob Holmes
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Anna Cullum
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
Race Y @ 14:56: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#2
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
|
|
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Ryan Wild & Kelly Symons
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Catherine Duffin
|
|
Entity
PARA
PARA
Wellington |
Crew
#1
PARA
Coached by: Nick Tonkin
|
Race Z @ 15:00: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: N. Gibb N. Saxton & Nicky Staite
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Katie Damsteegt
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Christine Hobbs
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
SMCO
SMCO
Auckland |
Crew
#3
SMCO
Coached by: Ron Neighbour
|
Race A @ 15:04: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Gary McAdams
|
|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#2
EGGS
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
|
Entity
PUKC
PUKC
Auckland |
Crew
#1
PUKC
Coached by: Rob Holmes
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
Saturday, 7th March 2015
Race F @ 16:00: C Final | ||
---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Katie Damsteegt
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Leah Hankey & Sarah Wolff
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
|
|
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Hayden Shaw
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#2
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Greg Reid
|
Race G @ 16:05: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
PUKC
PUKC
Auckland |
Crew
#1
PUKC
Coached by: Rob Holmes
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Ryan Wild & Kelly Symons
|
|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
Race H @ 16:10: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Nick Dawe
|
|
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#2
NAPG
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Weenink
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Luke Jenkins & Matt Rickard
|
Sunday, 8th March 2015
Race T @ 12:05: B Final | ||
---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Nick Dawe
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|
Entity
FRAS
FRAS
Waikato/BoP |
Crew
#1
FRAS
Coached by: Ryan Wild & Kelly Symons
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Weenink
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Luke Jenkins & Matt Rickard
|
|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#2
NAPG
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
Race U @ 12:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Clive Steenson
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|
Entity
PUKC
PUKC
Auckland |
Crew
#1
PUKC
Coached by: Rob Holmes
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
Social