Event Sponsor
Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2015 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 6th March 2015
Race H @ 15:32: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Shawn McManus
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Olive McIntosh-Oakley
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
|
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Matt Rickard & Luke Jenkins
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Laura Bonney
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Toby Patton & Elyse Rothery
|
Race I @ 15:36: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: Kim O'Neill & Kate Jordan
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|
Entity
WAIO
WAIO
Wellington |
Crew
#1
WAIO
|
Race J @ 15:40: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#3
QMAR
Coached by: Olive McIntosh Oakley
|
|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#2
WOOD
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Kohu Pewhairangi
|
|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Laura Bonney
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon & Wing Kam
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Cameron Watson
|
Race K @ 15:44: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Gary McAdams
|
|
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Trish Fenton
|
|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Alex Manson & Aimee Pink
|
|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#2
WENT
|
Race L @ 15:48: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: John Thurlow
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & Sashja Dyer, Zach Bootten
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Grant Clearwater
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Katie Damsteegt
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Cameron Watson
|
Race M @ 15:52: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neill
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Rick Grobecker
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Cedric Bayly & Dave MacIntosh
|
|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Kim O'Neill & Kate Jordan
|
Saturday, 7th March 2015
Race L @ 16:30: C Final | ||
---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Rick Grobecker
|
|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#2
WOOD
Coached by: Cedric Bayly
|
|
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Chris Pearson
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Laura Bonney
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Cameron Watson
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: John Thurlow
|
Race M @ 16:35: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Matt Rickard & Luke Jenkins
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Cedric Bayly & Dave MacIntosh
|
Race N @ 16:40: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Katie Damsteegt
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neill
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Gary McAdams
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Cameron Watson
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon & Wing Kam
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Laura Bonney
|
Sunday, 8th March 2015
Race X @ 12:25: B Final | ||
---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Katie Damsteegt
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: STAC
|
|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Allen Loomb
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon & Wing Kam
|
|
Entity
NGTA
NGTA
Whanganui |
Crew
#1
NGTA
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Laura Bonney
|
|
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Coached by: Cedric Bayly & Dave MacIntosh
|
Race Y @ 12:30: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Cameron Watson
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Gary McAdams
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Luke O'Neill
|
|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Ron Neighbour
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Matt Rickard & Luke Jenkins
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
|
Social