Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2016 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 18th March 2016
Race C @ 08:08: Event 1, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
Race D @ 08:12: Event 1, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder & Anthony Berkers
|
Race L @ 08:44: Event 3, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Lachlan McKinnon
|
Race M @ 08:48: Event 3, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Lachlan McKinnon
|
Race P @ 09:04: Event 4, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
Race S @ 09:16: Event 4, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
Race T @ 09:20: Event 4, Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
Race X @ 09:36: Event 6, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
Race A @ 09:48: Event 7, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder
|
Race E @ 10:04: Event 8, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
Race L @ 10:36: Event 9, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Lachlan McKinnon
|
Race N @ 10:44: Event 9, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Lachlan McKinnon
|
Race S @ 11:04: Event 12, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
Race Y @ 11:28: Event 14, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
Race N @ 12:28: Event 21, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
Race P @ 12:36: Event 21, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
Race U @ 12:58: Event 22, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
Race I @ 14:28: Event 27, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
Race L @ 14:40: Event 28, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder
|
Race X @ 15:28: Event 30, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
Race A @ 15:40: Event 30, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
Race C @ 15:52: Event 31, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Darren Hobbs
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
Race I @ 16:16: Event 32, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Lachlan McKinnon
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Lachlan McKinnon
|
Race L @ 16:28: Event 32, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder
|
Race Q @ 16:48: Event 35, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
Race S @ 16:56: Event 36, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder
|
Race X @ 17:16: Event 37, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 19th March 2016
Race D @ 08:12: Event 40, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
Race F @ 08:20: Event 40, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
Race R @ 09:08: Event 43, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Peter Muir
|
Race S @ 09:12: Event 43, Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
Race W @ 09:28: Event 44, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder & Sandy Stuart
|
Race D @ 09:56: Event 47, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Seren Dixon (stroke), Tayla Cook, Eden Shaw, Alecia Ireland, Hannah Lucas, Taasha Connon, Mekayla Heffernan, Georgia Peattie + Gemma Muir (cox)
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
Race E @ 10:00: Event 47, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Abigail Evans (stroke), Molly Oldershaw, Jessica Totman, Josephine Palmer, Lucy Duncum, Micah Edwards, Grace Redman, Ella Briggs + Joel Bartrum (cox)
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
Race H @ 10:12: Event 48, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
Race N @ 10:36: Event 49, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder
|
Race R @ 10:52: Event 50, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Jacques Balsom (stroke), Seth Hope, Jack Monkley, Thomas Fraser, Jack Heaslip, Matthew McHugh, Keelan McDonald, Sean Hale + Callum Green (cox)
Coached by: Anthony Berkers & Melanie Schroeder
|
Race X @ 12:40: Event 1, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
Race C @ 13:05: Event 4, C Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
Race I @ 14:20: Event 22, C Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
Race P @ 14:55: Event 28, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder
|
Race V @ 15:40: Event 30, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
Race W @ 15:45: Event 30, Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
Race Z @ 16:00: Event 31, Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Darren Hobbs
|
Race A @ 16:05: Event 32, C Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Lachlan McKinnon
|
Race C @ 16:15: Event 32, Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Lachlan McKinnon
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder
|
Race D @ 16:20: Event 43, C Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Peter Muir
|
Race E @ 16:25: Event 43, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
Race J @ 16:50: Event 48, C Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
Sunday, 20th March 2016
Race B @ 07:30: Event 1, A Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
Race L @ 08:25: Event 7, B Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder
|
Race T @ 09:15: Event 12, B Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
Race G @ 10:45: Event 21, B Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
Race H @ 10:50: Event 21, A Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
Race Q @ 11:50: Event 27, A Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
Race R @ 11:55: Event 28, B Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder
|
Race V @ 12:15: Event 30, B Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
Race W @ 12:20: Event 30, A Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
Race X @ 12:25: Event 31, B Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Darren Hobbs
|
Race Z @ 12:35: Event 32, B Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Anthony Berkers & Lachlan McKinnon
|
Race A @ 12:40: Event 32, A Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder
|
Race D @ 13:10: Event 35, A Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
Race G @ 13:25: Event 37, B Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
Race N @ 14:05: Event 41, B Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Abigail Evans (stroke), Molly Oldershaw, Ella Briggs, Josephine Palmer, Tayla Cook, Lucy Duncum, Seren Dixon, Grace Redman + Nicholas Brockelbank (cox)
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
Race R @ 14:25: Event 43, B Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Dylan Swain
|
Race T @ 14:35: Event 44, B Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Melanie Schroeder & Sandy Stuart
|
Race Z @ 15:10: Event 47, A Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Abigail Evans (stroke), Molly Oldershaw, Jessica Totman, Josephine Palmer, Lucy Duncum, Micah Edwards, Grace Redman, Ella Briggs + Joel Bartrum (cox)
Coached by: Darren Hobbs & Jane Evans
|
Race E @ 15:40: Event 50, A Final | ||
---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Jacques Balsom (stroke), Seth Hope, Jack Monkley, Thomas Fraser, Jack Heaslip, Matthew McHugh, Keelan McDonald, Sean Hale + Callum Green (cox)
Coached by: Anthony Berkers & Melanie Schroeder
|
Social