Day sheets: N.I.S.S.C.
These are the day sheets for the 2016 N.I. Secondary School Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 18th March 2016
Race A @ 08:00: Event 1, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race F @ 08:20: Event 1, Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race K @ 08:40: Event 3, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Nick Tetley
|
Race L @ 08:44: Event 3, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt & Nick Tetley
|
Race M @ 08:48: Event 3, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Nick Tetley
|
Race O @ 09:00: Event 4, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
Race Q @ 09:08: Event 4, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
|
Race Y @ 09:40: Event 6, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race H @ 10:16: Event 8, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race J @ 10:24: Event 8, Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race M @ 10:40: Event 9, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Nick Tetley
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Nick Tetley
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Nick Tetley
|
Race U @ 11:12: Event 13, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Everitt & Josh Schmidt
|
Race V @ 11:16: Event 13, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race X @ 11:24: Event 14, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
Race Z @ 11:32: Event 14, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Niamh Johnson (stroke), Mary O'Sullivan, Chantelle Anderson, Sascha Moltschaniwskyj + Samantha Eden (cox)
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
Race E @ 11:52: Event 16, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race F @ 11:56: Event 17, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Nick Tetley
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt
|
Race H @ 12:04: Event 17, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Nick Tetley
|
Race O @ 12:32: Event 21, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race P @ 12:36: Event 21, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race Y @ 13:18: Event 24, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
Race A @ 13:26: Event 24, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Lily Millett
|
Race P @ 14:56: Event 28, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt
|
Race B @ 15:48: Event 31, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
Race C @ 15:52: Event 31, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race J @ 16:20: Event 32, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Nick Tetley
|
Race R @ 16:52: Event 36, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
Coached by: Josh Schmidt & Josh Everitt
|
Race S @ 16:56: Event 36, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race T @ 17:00: Event 36, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race Y @ 17:20: Event 38, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Archie Porteous (stroke), Jackson Wiggans, Finlay Watson, William Heaps, Sebastien Sachse-Nodder, Martin Jonkers, Daniel Cass Galvez, James MacKenzie + William Young (cox)
Coached by: Josh Everitt
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 19th March 2016
Race C @ 08:08: Event 39, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race E @ 08:16: Event 40, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race I @ 08:32: Event 41, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Caitlin Brenton-Rule (stroke), Jessica McIntosh, Francesca Treuren, Imogen Stythe, Madison Davis-Donnelly, Jamie Iro, Louise Swain, Olivia Hay + William Young (cox)
Coached by: Danielle Schofield & Lily Millett
|
Race K @ 08:40: Event 42, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Nick Tetley & Josh Everitt
|
Race B @ 09:48: Event 46, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Nick Tetley
|
Race J @ 10:20: Event 48, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race K @ 10:24: Event 48, Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race X @ 12:40: Event 1, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race B @ 13:00: Event 3, Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt & Nick Tetley
|
Race C @ 13:05: Event 4, C Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#3
GLDW
|
Race F @ 13:25: Event 8, C Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race H @ 13:35: Event 8, Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race M @ 14:40: Event 24, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
Race O @ 14:50: Event 28, C Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt
|
Race Y @ 15:55: Event 31, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race A @ 16:05: Event 32, C Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Nick Tetley
|
Race K @ 16:55: Event 48, Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race L @ 17:00: Event 48, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Sunday, 20th March 2016
Race B @ 07:30: Event 1, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race F @ 07:50: Event 3, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt & Nick Tetley
|
Race H @ 08:00: Event 4, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Lily Millett & Josh Schmidt
|
Race K @ 08:20: Event 6, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race M @ 08:30: Event 7, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Finlay Watson (stroke), Martin Jonkers, Sebastien Sachse-Nodder, Daniel Cass Galvez + Meg Rolton (cox)
Coached by: Josh Everitt
|
Race O @ 08:40: Event 8, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race V @ 09:30: Event 13, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race W @ 09:35: Event 14, B Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Niamh Johnson (stroke), Mary O'Sullivan, Chantelle Anderson, Sascha Moltschaniwskyj + Samantha Eden (cox)
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
Race A @ 10:00: Event 16, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race B @ 10:05: Event 17, B Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Nick Tetley
|
Race C @ 10:10: Event 17, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Everitt
|
Race H @ 10:50: Event 21, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race M @ 11:20: Event 24, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
Race Y @ 12:30: Event 31, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race E @ 13:15: Event 36, B Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race F @ 13:20: Event 36, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race I @ 13:40: Event 38, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Archie Porteous (stroke), Jackson Wiggans, Finlay Watson, William Heaps, Sebastien Sachse-Nodder, Martin Jonkers, Daniel Cass Galvez, James MacKenzie + William Young (cox)
Coached by: Josh Everitt
|
Race K @ 13:50: Event 39, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race M @ 14:00: Event 40, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race O @ 14:10: Event 41, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Caitlin Brenton-Rule (stroke), Jessica McIntosh, Francesca Treuren, Imogen Stythe, Madison Davis-Donnelly, Jamie Iro, Louise Swain, Olivia Hay + William Young (cox)
Coached by: Danielle Schofield & Lily Millett
|
Race Q @ 14:20: Event 42, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Nick Tetley & Josh Everitt
|
Race V @ 14:45: Event 45, B Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
Race Z @ 15:10: Event 47, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Caitlin Brenton-Rule (stroke), Jessica McIntosh, Francesca Treuren, Imogen Stythe, Madison Davis-Donnelly, Jamie Iro, Sascha Moltschaniwskyj, Olivia Hay + Samantha Eden (cox)
Coached by: Lily Millett & Danielle Schofield
|
Race A @ 15:15: Event 48, B Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Race B @ 15:20: Event 48, A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Josh Schmidt
|
Social